• PAYLAŞ

100 Bin TL Nasıl Biriktirilir?

  • 14/07/2016 - 01:01
  • 0 Yorum
  • 839 görüntüleme

Para biriktirmeniz gerekiyor ancak miktar sizin için biraz yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Yazımızın başlığında olduğu gibi 100.000 TL biriktirmek istiyorsunuz. Kendinize bu rakamı ya da daha farklı bir rakamı limit olarak koydunuz. Bu parayı kenara üç beş kuruş atarak kısa bir sürede biriktirmenizin zor olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunun için belirli şeyleri yapmanız gerekiyor. Bunların neler olduğunu sizlere anlatmaya çalışacağız.

100-bin-nasıl-biriktirilir

İlk olarak yatırım yapmalısınız kısa sürede size gelir getirecek kaynaklara yatırım yapmaya odaklanmalısınız. Günümüzde zengin insanların hepsinin birer yatırımcı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yatırımı neye yapmalıyım diye soracak olanlara. Çok farklı konular olabilir. Borsa’ya yatırım yapabilirsiniz, Forex piyasasına giriş çıkış yapabilirsiniz. Altın, döviz gibi değeri yükselme ihtimali olan şeylere yatırım yapabilirsiniz. Ancak yatırımı akıllı bir şekilde yapmanız gerekiyor. Şöyle anlatmamız gerekirse Euro günümüzde biraz sıkıntı içerisinde olabilir.

İngiltere’nin AB’den ayrılma kararının ardından zaman için de gerileme yaşanabilir. Yani kısa dönemde gelir elde etmek istiyorsanız tercihinizi farklı bir alanda değerlendirmelisiniz. Para biriktirmeye devam edin. Az da olsa kenara sürekli olarak belirli bir miktar koymaya çalışın. Tasarruf edin. Bunun için sitemizde bulunan nasıl tasarruf yaparım yazısını okuyarak detaylıca öğrenebilirsiniz. Ama biz gene de birkaç örnek ile size yardımcı olalım. Örneğin dışarda yemek yememeye çalışın. Öğünlerinizi evde yemeye dikkat edin. Sürekli yeni eşyalar almayın kendinize zaman sınırı koyarak alışveriş yapın. Düzenli yapılan tasarruf en önemli gelir kaynağıdır.

En önemli birikim yapma yöntemlerinden birisi gelirin çeşitlenmesidir. Düzenli bir işte çalışıyor ve düzenli olarak maaş geliriz varsa bunun yanına ek olarak size boş zamanlarınız da gelir getirecek işler bulun. Az zamanda yüksek kazanç elde edebileceğiniz işleri öğrenmeye çalışın. Ya da evde ek iş veren firmalardan iş alabilirsiniz. Kredi kartı kullanımınıza bir sınır koyun. Limiti yüksek kredi kartlarınız varsa ya onların limiti azaltın ya da kapatma yolunu deneyin. Araştırmaya ve yeni şeyler öğrenmeye devam edin o an sizin işinize yaramıyor olabilir ancak ilerde hiç beklemediğiniz bir yerde size kazanç kapısı olabilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉