• PAYLAŞ

20’li Yaşlarda Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler?

  • 04/05/2017 - 21:00
  • 0 Yorum
  • 533 görüntüleme

Gençlik döneminde insanlar genelde kendilerine fazla dikkat etmezler. Özellikle de cilt bakımı konusunda çok dikkatli olmayız. Çünkü bu durumundan başka bir durumu hayal edemezler. Ancak özellikle 20’li yaşlarda cildimizin bakımsız bırakılması gelecek yıllarda daha hızlı yaşlanma belirtilerinin oluşmasına neden olabilir. O nedenle bu yaşlarda cilt bakımına özel bir önem gösterilmelidir. Bu yaşlarda cildimizde dikkat etmek için neler yapılması gerektiğini size açıklamalı bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Bu detaylara dikkat ederek sizde gelecek yaşantınızda sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olmaya devam edebilirsiniz. Şimdi detaylara geçelim.

Cilt Bakımında Dikkat Edilecek Aşamalar

Cildimizi sürekli olarak temizlememiz gerekiyor. Özellikle sabah kalkınca akşam yatmadan önce mutlaka temizlik yapmalıyız. Temizlikte sabundan uzak durmalı ve cildinize uygun ürünler kullanarak temizlik yapılmalıdır. Eğer makyaj yaptıysanız kesinlikle onu temizlemeden uyamamalısınız. Kozmetik ürünler arasında bulunan tonikler ile makyaj kalıntılarını cildimizden arındırana kadar temizlememiz de fayda var. Temizlik işlemi bittikten sonra ise gene cildinize uygun bir nemlendirici ile gün içerisinde kaybedilen nemi tekrar kazandırmalıyız. Bu cildimizin nefes almasına ve daha güzel durmasında yardımcı olan bir detaydır.

Cildiniz eğer yağlıysa haftada en az bir kez, kuru bir cilde sahipseniz haftada en az 2 kez peeling uygulaması yapmanızda fayda var. Bu uygulamalı ile cildimizde kapalı olan gözeneklerin açılmasını ve ölü olan hücrelerinde cildimizden uzak tutulmasını sağlayabiliriz. Bu uygulama aynı zamanda yumuşak bir cildin elde edilmesi konusunda size yardımcı olacaktır.

Cildinizin bakımını eksik etmemelisiniz. Ancak çok da sık yaptırmamalısınız. Ayda bir cilt bakımı yaptırmak yeterli olacaktır. Bu bakım cildin sağlığı açısında çok önemlidir. Makyajın yoğun olarak uygulandığı göz çevresinin temizliğine ayrı bir önem göstermelisiniz. Bu temizlikte makyaj temizleme mendilleri size yardımcı olacak ürünlerin ilk sırasında yer alacaktır. Aşırı makyaj malzemesi kullanmamaya da dikkat etmelisiniz. Aşırı kullanılan pudra ve fondöten zaman içerisinde cildin daha hızlı yaşlanmasına neden olacaktır. 30’lu yaşlarınıza geldiğinizde 40 yaşında gibi gözükmek istemiyorsanız bunlara dikkat etmelisiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉