• PAYLAŞ

Abiye Kıyafet Nasıl Tercih Edilir?

  • 10/06/2017 - 01:06
  • 0 Yorum
  • 804 görüntüleme

Kadınların özellikle özel günlerde tercih ettikleri adeta onların imdadına yetişen kıyafetlerin başında abiyeler gelmektedir. Neredeyse her moda sezonunda farklı modelleri ile kadınların beğenisine sunulmaktadır. Doğru tercih edilen abiyeler sayesinde özel davetlerde tüm gözlerin üzerinizde olmasını sağlayabilirsiniz. Günümüzde abiyeler çok farklıdır. Tercih ederken dikkat edilmesi gereken özel detayları bulunmaktadır. Eğer bir abiye tercih edecekseniz öncelikle yaşınıza, bedeninize ve vücut ölçülerinize göre hareket etmeniz öncelikli olmalıdır. Bu yazımızda sizlere abiye kıyafet tercih ederken nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Gelecekte bir abiye almak istiyorsanız bu bilgiler size doğru tercihi yapma konusunda yardımcı olacaktır.

Abiye Kıyafet Tercih Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Öncelikle abiye vücut biçimine göre tercih edilmesi gereken bir kıyafet olduğunun altını çizelim. İnce bir beliniz ve kalın basenleriniz varsa tercih edeceğiniz abiye göğüs ve sırt bölgesinde dekolte olan modeli olmalıdır. Ayrıca bu modelin etek kısmında dökümlü olmasına da dikkat etmelisiniz. Bu sayede vurguyu vücudunuzda kusursuz olarak kabul ettiğiniz bölgeye yönlendirebilirsiniz.
  • Kum saati olarak kabul edilen vücut ölçülerine sahip bir bayansanız tercihinizi ona göre yapmanız daha mantıklı olacaktır. Bu vücut tipinde tercih edilen dar bir kesime sahip olan ve belden oturmalı olan abiyelerdir. Bu sayede ince bel kısmınızda tüm dikkatleri toplayarak harika bir görünüme sahip olabilirsiniz.
  • Geniş omuzlara sahip bayanlar için tercih edilecek abiyeler ise daha dikkatli yapılmalıdır. Bu vücut tipinde straplez olarak kabul edilen abiyeler tercih edilmektedir. Ayrıca modelde kalın askıların olmamasına ve dekoltenin az olmasına da özellikle dikkat edilmelidir. Dediğimiz gibi abiyeler vücut ölçülerine göre tercih edilmelidir.

Tercih edeceğiniz abiyenin yaşınıza uygun olması da çok önemlidir. 20 yaşında bir bayan ile 50 yaşında ki bir bayanın aynı abiyeyi giyme şansı çok düşüktür. Yapılan bir tercih hatası sizi güzel görünmekten daha çok saçma bir görüntüye sokabilir. Genç bayanlar dekolteli kıyafetleri daha rahat tercih edebilirken, orta ve üst yaşa sahip bayanlar ise daha kapalı olan abiyeleri tercih etmelidir.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉