• PAYLAŞ

Acil Nakit İhtiyacınızı Nasıl Karşılayabilirsiniz?

  • 12/04/2017 - 11:23
  • 0 Yorum
  • 647 görüntüleme

Acil Nakit İhtiyacınızı Nasıl Karşılayabilirsiniz?

İşinizde beklediğiniz ödemeleri zamanında alamadınız ya da alacaklarınız ve borçlarınızın tarihlerini yanlış hesaplayarak borçlandınız. Bu nedenle çok kısa bir süre acil nakit ihtiyacınız oldu. Bunun için yapabileceğiniz çok sayıda farklı yöntem var. Tabi bunlardan hangisinin size uygun olacağını kendiniz belirlemelisiniz. Aksi taktirde o kısa süre içinde kendinizi ekonomik olarak bir darboğazın içerisinde sokabilirsiniz. Size tavsiyemiz alt tarafta size anlatacağımız tavsiyelerden birisini kullanmanızdır. Tabi bu yöntemler kısa vadede sizin nakit ihtiyacınız sorununu çözecek olsa da uzun vadede düşünüldüğünde bazı sorunları da beraberinde getirebiliriz. Bu konuda ne demek istediğimizi başlıkları okuduğunuz daha iyi anlayacaksınız.

Taksitle Altın Alıp Peşin Satmak

Bu sadece altın için yapılabilecek bir para oluşturma yöntemi değildir. Neredeyse taksitle satılan tüm maddi değeri olan ürünler ile aynı işlemi yapabilirsiniz. Bu konuda ülkemizde çok büyük sorun olduğunu söyleyebiliriz. İnsanlar günlük ihtiyaçlarını karşılayabilmek için yıllarını borçlara heba edebiliyor. Taksitle bir kuyumcudan altın alarak onu da uygun bir fiyata başka bir kuyumcuya satarak o an için ihtiyacınız olan parayı rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Tabi bu durumda belirli bir zarara da katlanmanız gerekiyor. Genelde bu oran yüzde 15 ile 20 arasında değişkenlik gösteriyor. Yani taksitli olarak 10 bin TL’lik altın aldığınız varsayarsak bundan zararınız yaklaşık 2 bin TL olacaktır. Eğer ödemeniz gereken miktarı acil bir şekilde ulaşmak istiyorsanız bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Yukarıda söylemiş olduğumuz gibi sadece altın için değil ev eşyaları, akıllı cep telefonları gibi ürünler içinde bu işlemi yapabilirsiniz. Tabi hepsinin farklı detayları vardır. Örneğin cep telefonları için operatörler 24 boyunca vade seçeneği sunuyor. Ve tüm borcunuz faturanıza ek olarak geliyor. O nedenle telefonunuzu istediğiniz fiyata anında satabilirsiniz. Çok hızlı para bulma yöntemlerinden birisi olarak kullanılmaktadır. Tabi bu yöntemlerinin hepsinde otomatik olarak zarar etmek zorunda kalırsınız.

Kredi Kartı Kullanarak Para Bulmak

Herhangi bir ürün almadan bir ticari faaliyet gösteren dükkan ile anlaşarak nakit paraya sahip olabilirsiniz. Diyelim kredi kartınızda belirli bir bakiye var. Bu bakiyede ki paraya ihtiyacınız var. Bir dükkan ile anlaşarak hiç birin almamanıza rağmen çekim yaptırabilirsiniz. Bunun karşılığı olarak bankalar post cihazlarından yüzde 1,5 oranında kesinti yapıyor. 1000 TL çekim yaparsanız kesilecek miktar 150 TL olacaktır. Bu parayı esnaftan alarak hemen kullanabilirsiniz. Diğer seçeneklere göre biraz daha mantıklı gibi görünse de alınan risk çok fazladır. Çünkü takipte bu işlemin yapıldığı ortaya çıkarılırsa işlemi yapan post cihazı sahibine büyük miktarda para cezası kesilecektir. O nedenle her insan bunu yapmaya yanaşmayacaktır. O nedenle dikkatli olmanızda fayda var.

Dostlarınızdan borç alın ya da Bankada eksi hesap açtırın

Bizim tavsiyemiz hiçbir şekilde zarara girmeden güvendiğiniz bir dostunuzdan borç para almaktır. Tabi ona güvenilir bir insan olarak kendinizi kanıtlamayı başarırsanız bu paraları bulmak o kadar da sorun olmayacaktır. Ödeyeceğiniz zamanı da belirledikten sonra yukarıda ki durumlar yüzünden yaşadığınız zarara da katlanmak durumunda kalmazsınız. Ama günümüz şartlarında bu konuda çok da iyi olmadığımız söyleyebiliriz. Aileler içinde dahi insanlar birbirlerine artık güvenmiyor. Bir başka seçenek ise bankada eksi hesabınızın bulunmasıdır. Ticari bir faaliyete sahipseniz ve ödemelerinizi gününde yapıyorsanız bankalar bu konuda size yardımcı olur. Dönemlik faiz ödemeleri çekeceğiniz miktara göre ödemeniz gerekmektedir. Bu miktarı o günkü faiz ve çektiğiniz toplam miktara göre değişkenlik göstermektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉