• PAYLAŞ

Aile Ekonomisine Katkı Sağlayabileceğiniz 5 İş Fikri

  • 15/07/2016 - 13:52
  • 0 Yorum
  • 689 görüntüleme

Büyük şehirlerde yaşam oldukça zordur. Hayat, özellikle İstanbul gibi şehirlerde çoğu zaman gereğinden pahalı olabiliyor. Kredi ödemeleri, borçlar, kira ve daha birçok masraf ile birlikte giderler gelirden daha fazla oluyor. Böyle olunca da ortaya geçim sıkıntısı, maddi sıkıntılar çıkıyor. Ailenize destek olmak ve aile ekonomisine katkı sağlamak istiyorsanız; freelance, part time çalışarak ya da eve sipariş alarak aile bütçesine destek alabilirsiniz. Bu yazımızda, aile ekonomisine katkı sağlamak isteyenler için 5 farklı iş fikrini listeledik…

1)Evde Nikah Şekeri, Mandal, Davetiye Yapımı

aıle-ekonomisine-katkı-saglıycak-5-is-fikri

Özelikle organizasyon firmaları; üstlendikleri davetler için davetiye, nikah şekeri yapımı gibi işleri evlere sipariş veriyor. İnternette bununla ilgili ilanlar bulabilirsiniz. Ek iş arıyor ya da çalışmak için evden iş yapmayı düşünüyorsanız; evde nikah şekeri, mandal ya da davetiye yapımı gibi işleri tercih edebilirsiniz.

2) Freelance Muhasebeci/ Asistan

Muhasebe, asistan gibi görevler artık freelance olarak da yapılıyor. Hem iş veren hem de çalışan; her iki taraf için de karlı bir ortaklık. Aynı anda birkaç kişinin asistanlığını yapabilir, muhasebe işlerini yürütebilirsiniz. Bu, ek gelir fırsatı arayanlar için oldukça karlı bir seçenek. Siz de aile bütçesine katkı sağlamak istiyorsanız, freelance olarak çalışmayı düşünebilirsiniz.

3) Köpek Gezdiriciliği

aıle-ekonomisine-katkı-saglıycak-5-is-fikri

Amerika ve Avrupa’dan sonra ülkemizde de bir kazanç seçeneğine dönüşen kedi/köpek gezdiriciliği, hafta sonları ya da iş çıkışında yapabileceğiniz iyi bir ek gelir olanağıdır. Evde köpek besleyen ancak çalıştığı için onu gezdirmeye vakit bulamayan birçok kişi, bu olanaklardan yararlanıyor.

4) Oyun Ablası/Yaşlı Bakımı

Part time olarak oyun ablalığı yapabilir ya da bir yaşlının bakımını üstlenebilirsiniz. Ek gelir arıyorsanız, aile ekonomisine destek olmak için her ikisi de oldukça iyi seçenekler. Özellikle oyun ablalığı için maddi durumu iyi ailelerle çalışırsanız; çocukla birkaç saat vakit geçirmenin ardından 100-150 TL kazanabilirsiniz.

5) Özel Ders Verme

aıle-ekonomisine-katkı-saglıycak-5-is-fikri

İngilizceniz nasıl? Küçükken sınıfta en yüksek notu siz mi alırdınız? Matematik sizin için zor değil eğlenceli mi? Derslerdeki başarınızı başkaları ile de paylaşmak, bunu yaparken de kazanç elde etmek ister misiniz? Dilerseniz bir dershanede ya da evde ders vererek ek kazanç elde edebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉