• PAYLAŞ

AirPods Alternatifleri Nelerdir ?

  • 03/02/2017 - 18:31
  • 0 Yorum
  • 716 görüntüleme

 AirPods Alternatifleri Nelerdir ?

Apple son nesil cihazlarında aşırı tepkilere sebep olan 3.5 mm kulaklık fişini kaldırma fikrinin arkasında durarak kullanıcıları hayli pahalı olan AirPods kulaklıkları almaya zorladı diyebiliriz. Her ne kadar kutu içeriğinden Lightning – 3.5 mm dönüştürücü çıksa da örnek olarak şarj sırasında müzik dinlemenin tek yolu ise AirPods kulaklıklar.

Ekonomik AirPods Alternatifleri Nelerdir ?

Apple bir kez daha yenilikçilik adı altında İphone kullanıcıların kesesini boşaltmayı başardı diyebiliriz. Yeni nesil olan kablosuz AirPods kulaklıklar ülkemizde 865 TL’den satışa sunuldu. Bu fiyata çok kral kulaklıklar var dediğinizi buradan duyar gibiyiz. Gerçekte AirPods kulaklıkların ses kalitesi oldukça iyi fakat sık şarj etme derdi var ve çok pahalı kalıyor. Bu yazımızda AirPods kulaklıklara alternatif çözümleri inceleyeceğiz.

Samsung Gear IconX Cordfree Fitness Earbuds 

Apple ‘ın ezeli rakibi olan Güney Kore devi Samsung’un önerisi bu kulaklıklar ve fiyatı neredeyse AirPods ile aynı seviyede olduğunu belirtelim. Fakat sunduğu artılar arasında müzik saklamak için 4 GB depolama alanı bulunması, spor durumunu takip eden analiz sisteminin bulunması, nabız ölçer bulunması. Eksilerini gelince ses kalitesi daha kötü ve tasarım o kadar şirin olmadığını söyleyebiliriz.

QCY Q29

Adı ilk kez duyulan bu firmanın kulaklıkları nerdeyse yarı fiyata geliyor. Bluetooth 4.1 destekli kulaklık setinde öncelik olarak söyleyebileceğimiz harika Stereo ses kalitesi var ve 12 saat müzik dinleyebilir yada görüşme yapılabilirsiniz. Dahili olan mikrofonu Apple yada Android cihazlarıyla uyumlu. Taşıma kutusu kulaklıkları şarj ediyor. Eksi olan yönleri kimi zaman kanal çakışması yaşattığı yönünde şikayetler bulunuyor.

JayBird X3

Bu kulaklıklar kablosuz bağlansa da aslında kabloları var. Fiyatları AirPods’dan da baya yüksek! Bluetooth bağlantılı olan kulaklık sekiz saat kesintisiz kullanılabiliyor. Hafif ve tere dayanıklı, ses izolasyonu oldukça iyi. Ekolayzır ayarlarıyla ses değiştirilebilme imkanı bulunuyor. Şekil itibariyle kulak üstü veya altına takılabilir. Özel bir şarj aleti olması ise can sıkıyor.

JBL Reflect Mini BT

Bu kulaklıkta da bir önceki gibi kısmen kablolu ve aynı zaman da kumandalı. Son derece hafif olan kulaklıklar IP-4 su geçirmezliği bulunuyor. Bluetooth bağlantılı olan ürünün bas ve tizleri son derece başarılı. Fakat anlaşılamayan bir nedenle otomatik güç kesme özelliği bulunmuyor. Bu nedenle batarya çabuk tükeniyor.

SoundPEATS Bluetooth Headphones

Bluetooth 4.1 ve aptX destekli olan bu kulaklıklar 100 TL’den daha ucuza geliyor! Fiyat performans oranı olarak bakıldığında rakip tanımayan seçenekte IP-4 su koruması, gürültü engelleme, etkileyici ses yok artık demenize neden oluyor. Kulaklıkların tek eksiği batarya ömrünün çok fazla uzun olmaması.

 

 

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER : , , , , , ,


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉