• PAYLAŞ

Alışveriş Hastalığını Nasıl Yenersiniz?

  • 30/07/2016 - 21:56
  • 0 Yorum
  • 756 görüntüleme

alisveris-hastaligi-nasıl-yenersiniz

Bu durumun bir hastalık olmasına neden olan çok sayıda durum vardır. Bu sorunla yaşayan insanlar genellikle hasta olduklarını kabul etmezler. Herhangi bir bağımlının vereceği doğal tepkilerden birisini vererek durumu inkar etme yolunu tercih ederler ve istediğim an bu durumdan kurtulabileceklerini vurgularlar. Tıpta bu durumda bulunan insanlar için oniomania denilmektedir. Bu durumda olan insanların alışveriş yaptıktan sonra bir şekilde rahatladıklarını söylediklerine şahit olursunuz. Bu gibi bir durumda içinde yaşayanlar ilk olarak kendilerini dinlemeleri gerekiyor. Yaptıkları hareketleri, dışarı çıktıklarında ihtiyaçları olmamasına rağmen alışveriş yapıp yapmadıklarını incelemeleri gerekmektedir. Eğer bunlardan herhangi birisini yapıyorsanız sizde de aynı hastalık var demektir.

Bunu kabul etmeniz hastalığınızdan kurtulmak için ilk adımı atmanız anlamına geliyor. İç sorgulama yapmak bazı kişiler tarafından yetersiz bir yöntem olarak görülmektedir. Ancak bunu yaptığınız anda durumun vahametini anlamak için ilk adımı atmış oluyorsunuz. Bunu yaptıktan sonra kendiniz durumun farkına varacak ve bu durumdan kurtulmak için bir dizi önlem olacaksınız. İlk olarak dışarı çıktığınızda yanınıza kredi kartı ve yüklü miktarda para almadan çıkmanızı tavsiye edebiliriz. Yeterli paranızın olmadığını bilmek alışveriş yapma isteğinizi kıracaktır. Bir başka önlem ise alışveriş sitelerinden ve mağazaların önünden geçmemeye çalışmamalısınız. Haklı olarak satış yapmak istiyorlar ve bunun içinde insanların dikkatini çekmek için farklı yolları tercih ediyorlar.

İşten eve gelirken ya da giderken mağaza olan sokakları tercih etmemelisiniz. Eğer vakit geçirmek için dışarı çıkarsanız daha doğal alanları tercih etmelisiniz. AVM’leri bir süre düşmanınız olarak görmeniz için size büyük katkı sağlayacaktır. Çünkü orasının alışveriş yapmak isteyenlerin için özel olarak dizayn edildiğini unutmayın. Bu bağımlığa sahip insanlar genellikle borç para almaya meyilli oluyor bu durumdan kurtulmak için bu huyunuzdan vazgeçmelisiniz. En son olarak da illa alışveriş yapacaksanız, alışveriş yapacağınız esnada alacağınız ürünün gerçekten sizin bir ihtiyacınızı karşılayıp karşılamadığına karar vermelisiniz. Bu sayede yavaş yavaş dahi olsa bu bağımlılığınızın önüne geçmek için bazı adımlar atmış olacaksınız. Aman ne olacak dediğiniz an tüm süreç yeniden başlayacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉