• PAYLAŞ

Apple Music Aboneliği Nasıl İptal Edilir ?

  • 25/07/2016 - 19:47
  • 0 Yorum
  • 715 görüntüleme

Apple birçok konuda farklı olmaya devam ediyor. Bunlardan bir tanesi de müzik indirme ve dinleme hizmeti verdiği Apple Music servisidir. Bu servise ilk giriş yaptığınızda ilk 3 ay boyunca ücretsiz olarak istediğiniz her şeyi yapabiliyorsunuz. Bir ay dolduktan sonra aboneliğinizi iptal etmezseniz kredi kartınız aracılığı ile birlikte Apple sizden aylık olarak ücret alıyor. Bu yazımızda bu abonelikten kurtulmak için yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Ülkemizde yaklaşık olarak 5 ay önce kullanılmaya başlayan uygulamayı 3 ay kullandıktan sonra iptal etmezseniz kartınızdan para kesmeye başlayacak. İlk olarak yapmanız gereken bilgisayarınızda kurulu olan İtunes’u açıyor ve bilgilerinizi girerek giriş yapıyorsunuz. Daha sonra sağ üst bölümde bulunan kullanıcı adı bölümüne tıklıyoruz. Açılan menünün alt kısmında bulunan hesap bilgileri sekmesine tıklıyoruz. Önünüzde yeni bir pencere açılacak. Açılan menünün içerisinde ayarlar bölümünü bulmanız gerekiyor. O bölümü bulduktan sonra sekmenin altında bulunan abonelikler sekmesini tıklayarak açıyorsunuz. Bunu yapmak için yönet seçeneğini tıklamanız yeterli olacaktır. Sizi Apple Music Üyeliği sayfasına yönlendirilecek. Açılan sayfada uygulama hakkında bir takım ayarların yapılması gerekiyor. Apple Music’e deneme sürecinden sonra ücret ödemek istemiyorsanız yapmanız gereken Otomatik yenileme sekmesinin altında bulunan kapalı sekmesini tıklamanız yeterli olacaktır. Eğer aboneliğinizi ücret ödeyerek devam ettirmek istiyorsanız yukarıda bulunan Aile ya da bireysel seçeneklerinden birisini tıklayabilirsiniz.

Apple Music aboneliği nasıl iptal edilir? Sizlere kısaca anlatmaya çalıştık. Gerekli ayarları yaparak haberiniz olmadan hesabınızdan para çekilmesinin önüne geçebilirsiniz. Aklınıza bu iptali gerçekleştirdikten sonra Apple Music’i artık hiç kullanamayacak mıyım? Sorusu gelebilir. Endişe etmeyin kullanmaya devam edeceksiniz ancak belirli kısıtlamalar ile bu süreç devam edecektir. Müzikleri telefonunuza indiremeyeceksiniz. Ya da müzikleri tam uzunluğunda dinleyemeyeceksiniz. Kaliteli bir sistemi olan müzik sisteminin özelliklerinde kısıtlamalar ile karşılaşacaksınız. Eğer bir süre sonra üyeliğinize devam ettirmek istiyorsanız yapmanız gereken yukarıda kapatılması için anlattığımız adımları izlemek olacaktır. Ancak son noktada Otomatik Yenileme seçeneğini açık olarak işaretlemeniz Apple Music uygulamasını normal şekilde uygulamanıza yardımcı olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉