• PAYLAŞ

Aspirin Maskesi Nedir ve Nasıl Yapılır ?

  • 27/01/2017 - 16:03
  • 0 Yorum
  • 613 görüntüleme

Aspirin Maskesi Nedir ve Nasıl Yapılır ?

Kirli hava, sağlıksız olarak beslenme, stresli yaşamın koşulları ve özellikle cildin gerektiği gibi iyi temizlenmemesi dolayısıyla ciltte sivilceler, akneler ve tabii sonrasında lekeler meydana geliyor. Aslına bakıldığında her hangi bir sağlık sorunundan dolayı kaynaklanmıyorsa bu tür cilt sorunlarının önüne geçebilmenin en basit yollarından biri cildi sabah, akşam iyice temizlemektir. Zira ciltte gün içerisinde biriken yağ, kir gözenekleri tıkadığında, cilt hücreleri maalesef hava alamıyor ve her türlü cilt sorununun da kapısını açıyor. İşte bu sayede oluşan sivilce, akne gibi cilt sorunlarını önlemek yada var olanları da gidermeniz için sizlere önereceğimiz en etkili maskelerden bir tanesi de aspirin maskesidir.

 

Aspirin Maskesi Nasıl Hazırlanır ? 

İlk olarak 4-5 tane aspirini bir cam kase içerisinde çatalla ezin, tamamı toz hale geldiği zaman içerisine azar azar ılık su eklemelisiniz. Cildi beslemek ve aynı zaman da maskenin etkisini artırmak istiyorsanız içine 1 çay kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı kadar da ev yoğurdu ekleyebilirsiniz. Hazırladığınız karışım biraz akışkan yani krem halini alınca cildin sivilceli olan bölgelerine, hatta içerisine bal da eklediyseniz tüm yüzünüze, sivilce varsa göğüs ve aynı zamanda boyna da sürebilirsiniz. Eğer cildiniz normalden yağlıysa karışıma birkaç damla kadar limon suyu da ekleyebilirsiniz. Cildinize sürdüğünüz maske tamamen kuruduktan sonra bolca ılık su ile yıkamalısınız. Eğer cildinizde yoğun olarak sivilce bulunuyorsa haftada 2 kez fakat sadece birkaç yerde bulunuyorsa haftada 1 kez bu maskeyi uygulamanız sorunu gidermek için yeterli olacaktır.

Aspirin Maskesinin Cilde Faydaları Nelerdir ?

-Aspirinin içeriğinde; salisik asit ve antienflamatuar olmasından dolayı sivilce ve akne oluşumunu önlemeye yardımcıdır.

-Aspirin maskesi uygulandığı zaman sivilce ve aknelerin ciltte enfeksiyon oluşturma riski son derece azalır, var olan enfeksiyon kurur.

-Cilte siyah nokta oluşumu önlenir.

-Aspirin maskesi aslında sadece sorunlu ciltlere değil, cildin ayda bir kere ihtiyaç duyduğu peeling etkisi için sağlıklı olan ciltlere de uygulanması gerekir. Zira aspirinin içeriğinde bulunan kimyasal peeling ürünlerine çok yakın olmasından dolayı evde aspirinle doğal peeling de yapabilirsiniz.

-Cildi fazla olan yağdan arındırır,

-Ciltte sivilce oluşumunu önler,

-Ciltte var olan sivilceleri kurutur,

-Sivilceden dolayı ciltte leke kalmasını önler,

-Cildi son derece yumuşatır,

-Cilde pürüzsüz olan bir görünüm kazandırır.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉