• PAYLAŞ

Avrupa Birliğinde başka ayrılık olursa ne yapmalıyım?

  • 13/07/2016 - 23:26
  • 0 Yorum
  • 745 görüntüleme

Avrupa Birliği kurulduğu andan itibaren ekonomik bir anlaşma sonucunda günümüze kadar büyüyerek gelmeyi başarmış bir topluluktur. İnsanlara karşı sosyal birçok yaptırımı sayesinde insanı düşünen bir yapısı olmasına rağmen temelde ekonomik topluluktan başka bir şey değildir. Ancak bu büyük topluluk İngiltere’nin referandum ile ayrılma kararı almasından sonra çatırdamaya başladı. Bazı yorumculara göre bu ayrılık sonun başlangıcı olarak söylenebileceği vurgu yapılıyor. İngiltere bu kararı almasından sonra anında topluluktan çıkamayacak 2 ya da 3 senelik süreçte tekrar bağımsız bir ekonomik yapısını oluşturması gerekiyor. Bu ayrılık esnasında daha başka ülkelerde topluluktan dışarı çıkmak isteyip istemeyeceği çok büyük bir soru olarak karşımızda duruyor.

avrupa-birliği

Peki, bu şekilde Avrupa Birliği dağılmaya başlarsa biz kendimizi tam olarak nerede tutmalıyız. O kadar büyük ekonomiler bu durumdan milyarlarca Euro zarar ön görülürken bunun etkileri aile bütçelerine nasıl etkileyecektir.  İşinizde Avrupa ile ticari ilişkileriniz varsa karşı tarafta bulunan şirketlerin yapısını tekrar incelemek istemenizde fayda var. Bu ayrılıklardan zarar görebilecek bir yapısı varsa tekrar anlaşmanızı gözden geçirmelisiniz. Ancak ekonomik olarak bu ayrılıkların şirkete etkisinin düşük olduğunu ön görüyorsanız farklı bir çalışma yapmanıza gerek yok. Kırılgan yapısı olanlardan uzak durmanız en iyisi olacaktır. Özellikle ülke bazında Avrupa Birliğinin desteği ile ayakta duran devletler ile iş yapmak sizin zararınıza olabilir.

Yapılan açıklamalarda yakın zamanda topluluktan bir ayrılığın olmayacağını söylemesine rağmen Avrupa ülkelerinde giderek yükselen bir AB karşıtlığı olduğunu da söyleniyor. Sizlere bu konuda yatırım ya da iş yapmadan önce tavsiye verebilecek güvendiğiniz bir ekonomistten yardım almanız faydası olabileceğiniz söyleyebiliriz. Ya da uzun vade şeklinde borçlanarak iş yapmak istediğinizde çok ince eleyip sık dokuyarak bu kararı vermenizde yarar vardır. Aile ekonominize etki etmesine neden olacak şeyse AB’ye girmek için başvuru yapan bir ülke olmamızdan kaynaklanan etkileri vardır. İngiltere’nin üyelikten çıkması bizim üyelik sürecimizin artmasına yardımcı olabilir. Taze kan arayan Avrupa Birliği zorluk çıkardığı konularda bize yardımcı kararlar alabilir. Bunu bize zaman gösterecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉