• PAYLAŞ

Bağkur Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • 31/07/2016 - 19:35
  • 0 Yorum
  • 762 görüntüleme

İnternet hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Sanal ortam üzerinden oturduğumuz yerden birçok bilgiye ulaşma şansına sahibiz. Bu bilgiler arasında Bağkur sorgulamada var. SSK çatısı altında birleştikten sonra büyük yenilikler yapılan sistemin internete açılması ile birlikte primlerinizi buradan öğrenme şansına sahipsiniz. Sosyal güvenlik kurumu çatısı altında bağkur primlerinizi sorgulamak için yapmanız gereken bazı detaylar var. Bu detayları sizlerle paylaşacağız.

Bu bilgiler sayesinde herhangi bir SSK şubesine giderek sıra beklemek zorunda kalmayacaksınız. İlk olarak yapmanız gereken e-devlet şifresi almaktır. Bunu almak için Kimliğiniz ile birlikte herhangi bir PTT şubesine gitmelisiniz ve gişede size yardımcı olacak kişiye e-devlet girişi için şifre almak istediğinizi söyleyeceksiniz. Giriş bilgilerinizi aldıktan sonra herhangi internete bağlı bir bilgisayarın başına geçerek bu bilgiler ile e-devlete giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra sitede bulunan kısa yolları kullanarak ya da sağ üstte bulunan arama bölümüne yazarak gitmek istediğiniz sayfayı bulabilirsiniz. Orada sizden bazı bilgiler istenecektir. O bilgileri eksiksiz yazdıktan sonra bağkur sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. O güne kadar olan tüm bağkur primlerinizi öğrenme şansına sahip olacaksınız. Ve bunu sıra beklemeden anında yapabileceksiniz.

bagkur-sorgulama

Yıllar boyunca insanlar bu konuda bilgi eksikliği ile yaşadıkları için bağkur primlerini öğrenmek için her seferinde bir bağkur şubesine giderek sorgulama yaptırıyorlardı. İşlemlerin hızlı ilerlemesi ve uzun kuyrukların yaşanmasının önüne geçmek için devletin yaptığı çalışmalar neticesinde hızlı bir şekilde sonuç alma fırsatını kazandık. Sadece bağkur primini öğrenmekle kalmayacaksınız. Ayrıca bağkur borç durumunuzu da öğrenebilirsiniz. Ne kadar borcunuz var bunu öğrenebilir ve ödemelerinizi buna göre sistem üzerinden yapabilirsiniz. Ya da bu konuda size yardımcı olacak bir banka şubesine giderek bağkur borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Eğer emekliliğiniz geldiyse başvurunuzu da bu sistem üzerinden yapma şansınız var. O ana kadar yatırılan tüm bağkur primlerinizin dökümünü alabilir, belgelerinizin doğruluğunu sağlayabilir, bağkur’a girmek istiyorsanız ödemeniz gereken tutarı buradan öğrenebilirsiniz. Bu kolaylık insanların hayatlarına sekte vermeden normal hayat akışları içinde bu gibi işler ile uğraşmadan devam etmesini sağlamak ve işlemlerin hızlı ilerlemesini sağlamak için yapılıyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉