• PAYLAŞ

Bihter Ziyagilin Stilini Yansıtan 10 Kombini

  • 14/07/2016 - 15:02
  • 0 Yorum
  • 2061 görüntüleme

Gösterişli, dikkat çekici ama zarif… Bir dönem ekranlarda kasırga gibi esen Aşk-ı Memnu dizisinin meşhur Bihter karakteri, giydikleri, kullandığı aksesuarlar, giydiği ayakkabılar ve hatta çantası ile bile birçok şeyin moda olmasında öncü oldu. Türk televizyon tarihinin en süslü giyinen kadınlarından biri olmasına rağmen, tarzı ve zarif stili her zaman dikkat çekici olmuştu. Biz de aradan geçen 6 yılın ardından Bihter Ziyagil’i anmak ve gardırobuna bir göz atmak istedik. İşte “beni, beni, Bihter’ini” sözünün sahibi, Adnan Ziyagil’in eşi, Behlül Haznedar’ın sevgilisi Bihter Ziyagil’in unutulmaz kombinleri…

1.foto

Behlül ve Elif’in nişanında giydiği turuncu elbisesini hatırlamayan olmasa gerek. Hareketli detayları ve straplez tasarımı ile tam da Bihter Ziyagil stiline uygun bir elbise.

2.foto

Adnan Ziyagil ile evlilik yıldönümleri için verdikleri baloda tercih ettiği saks mavisi balık formda maksi boy elbisesi, o dönem balık formdaki elbiselerin moda olmasını sağlamıştı. Etek ucundaki fırfırlı hareketli detaylar ve hareketli askı detayları ile süslü ama zarif görüntüsüyle tam da Bihter Ziyagil tarzına hitap ediyor.

3.foto

Bu meşhur elbisesini nasıl unutabiliriz ki? Dizinin ilk sezonunda, sezon finalinde Behlül ile meşhur sera sahnesinde üzerinde olan bu beyaz elbise, omuzları açık elbise modasının o zaman da trend olduğunu gösteriyor. Salaş olmasına rağmen şık ve zarif olması, elbisenin Bihter’in tarzına uygun olduğunu gösteriyor.

4.foto

Aşk-ı Memnu’dan ve Bihter Ziyagil’den bahsetmişken, meşhur kırmızı tango elbisesini unutmak olmaz. Behlül ile dans ederken giydiği kırmızı elbisesi, kırmızı ruju ve kırmızı ojeleri ile oldukça uyumlu görünüyor.

5.foto

Bihter Ziyagil’in unutulmaz elbiselerinden biri daha. Özellikle saçındaki aksesuarı, o dönem bu tarz aksesuarlarda büyük bir patlama yaşatmıştı. İşlemeli kolları ve sade ama gösterişli tarzı ile bu elbise kesinlikle Bihter tarzını yansıtıyor.

6.foto

Vatka modasının yeniden yükselişe geçmesinde büyük payı var. O dönem ne giyse olay olan Bihter Ziyagil’in dizinin 56.bölümünde giydiği bu vatkalı ceket de sokak modasında vatkalı ceket ve elbiselerle daha sık karşılaşmamıza neden olmuştu.

7.foto

Bonus olarak bunları da listeye ekledik. Her giydiği ile olay olan bir kadındı Bihter Ziyagil. Türk televizyonlarının önemli ikonlarından biriydi.

[Toplam:3    Ortalama:1.7/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉