• PAYLAŞ

Bilgisayarda Bulunan Torrent Dosyaları Uzaktan Nasıl Yönetilir ?

  • 30/09/2016 - 15:06
  • 0 Yorum
  • 875 görüntüleme

Bilgisayarda Bulunan Torrent Dosyaları Uzaktan Nasıl Yönetilir ?

Android cihazınızla bilgisayarda bulunan Torrent’leri uzaktan yönetmenizi sağlayan ve oldukça hoşunuza gidecek kolay bir çözüm mevcut.

Engin bir denize benzeyen uygulama dünyası, Android işletim sistemli akıllı cihazlara neredeyse her gün bir yeni özellik kazandırıyor. Şimdi bahsedeceğimiz konu ise Android cihazlardan bilgisayarda bulunan Torrent’leri uzaktan yönetme. Aslında baktığınızda bu işlemi hali hazırda kullanılan uzak masaüstü bağlantı uygulamalarını kullanarak yapanlarınız vardır; fakat şimdi izleyeceğiniz yol biraz daha farklı ve çok daha rahat. Evde yada işyerlerinizde Torrent indiren bilgisayardan uzaklaştığımızda, bir uzak masaüstü bağlantı uygulaması kullanarak bilgisayarınıza bağlanarak Torrent istemcisindeki durumu kontrol ediyorsunuz. Bu işlemi yaparken akıllı telefonlarınızın küçük ekranında ve fare imleci kullanarak bu işlemleri yapmak son derece zor oluyor. Yaptığınız bu işlemlerin tamamından siz kurtaracak bir uygulama önereceğiz ve uygulamanın kullanımının detaylarını sizlere anlatacağız.

Sizlere önereceğimiz uygulama µTorrent® Remote bu uygulamayı Android cihazlarınıza BURADAN indirebilirsiniz.

Android cihazınıza yükleyeceğiniz yazılım sayesinde bilgisayarda bulunan Torrent’leri uzaktan yönetmenizi sağlayarak sizi büyük bir dertten kurtaracak. İlk olarak yapmanız gereken Torrent dünyasının en önemli yazılımları arasında olan uTorrent’i bilgisayarlarınızda kullanıyor olmanız gerekli. Sonraki aşamada ise Android cihazınızdan Torrent’leri uzaktan yönetme uygulamasını çalıştıracaksınız.

resim-1

 

Android cihazınızda bulunan uygulama bilgisayardaki Torrent’lerin bant genişliğini daha etkin olarak kullanmanız konusunda önemli avantajlar sağlamasının yanı sıra güncel olan yayın listelerini ve etiketlediğiniz türde olan içerikleri takip etmenize de kolaylık sağlıyor.

 

resim-2

 

İlk olarak masaüstü yada taşınabilir bilgisayarınız üzerinde kullanmakta olduğunuz uTorrent istemcisinde küçük bir ayar yapmanız gerekli. Bu işlem için ekranın sağ üst köşesinde yer alan çarktan Tercihler menüsüne geriş yapın ve Uzak sekmesi üzerinden uTorrent’e Uzaktan Erişimi Etkinleştir özelliğini aktif konuma getirin. Sonraki aşamada bilgisayarınız için bir isim ve şifre eklemeniz istenecek. Bu önlemlere ek olarak bir güvenlik sorusu da karşınıza çıkacak fakat istemezseniz bu adımı kolayca atlayabilirsiniz.

 

resim-3

 

Android cihazlarda bilgisayarda bulunan Torrent’leri uzaktan yönetme uygulamasında akıllı cihazlar üzerinde yapılması gerekenler son derece basit olacak. Bilgisayarınız üzerinde  uTorrent için verdiğiniz bilgisayar adı ve şifrenin aynısını akıllı cihazınız üzerindeki yazılama yazdıktan sonra bağlantı otamatik olarak kurulmuş oluyor. Şimdi yapmanız gereken Torrent’lerinizin durumunu kontrol etmek olacak.

 

resim-4

 

Karşınıza çıkacak olan kontrol panelinde Torrent’leri uzaktan yönetme uygulaması size indirilmekte olan yada gönderilmekte olan ve aynı zamanda tamamlanan Torrent’ler hakkındaki bilgileri veriyor. Ayrıca aşağıda bulunan kısımdan etiketli içerikleri ve yayınları takip edebilmeniz mümkün.

 

resim-5

 

İndirilmekte olan Torrent’leri incelediğinizde karşınıza tüm Torrent’lerin listesi gelecektir. Bu ekran üzerinde özel olarak o anki bağlantı ve hız değerlerini kolayca görebilirsiniz. Bu detaylara ek olarak tamamlanma yüzdesi ve tamamlanmaya ne kadar süre olduğunu da basit şekilde görüntüleyebilirsiniz. Daha fazla detay ve dosyanın yönetimini sağlamak için üzerine tıklamanız yeterli olacaktır.

 

resim-6

 

Gördüğünüz gibi Android cihazlarda bilgisayarda bulunan Torrent’leri uzaktan yönetme uygulaması bilgisayar üzerinde olduğu gibi oldukça kapsamlı. Bağlanan kişi sayısından başlayarak, gönderim hızına kadar tüm detaylar ekranınızda. İsteğiniz doğrultusunda Torrent’in içerdiği dosyaları kolayca görüntüleyebilir, indirme işlemini tamamen durdurabilir yada tamamen iptal edebilirsiniz. Daha önce kullandığınız uzaktan masa üstü bağlantı programlarından çok daha iyi sonuç alacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu program Torrent dosyası indirmek sizin için çok daha basit olacağını söyleyebiliriz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉