• PAYLAŞ

Bilgisayarda Doğru Driver Nasıl Bulunur ?

  • 28/07/2016 - 23:28
  • 0 Yorum
  • 785 görüntüleme

Kişisel bilgisayarınızda aradığınız Driver’ı bulamıyorsanız, aslında aradığınız Driver’ı bulmanın oldukça kolay bir yolu olduğunu söyleyebiliriz. Driver, tam anlamıyla ifade etmek gerekirse bilgisayarımızda bulunan işletim sistemi ile üzerinde bulunan donanımların birbiri ile uyumlu halde çalışmasını sağlayan yazılımlardır. Bilgisayarımızın üzerinde bulunan donanımların üretici firmaları donanımlarının daha verimli olarak çalışabilmeleri, yazılımlarda bulunan hatalar veya güvenli nedeni ile yazılımlarını zaman içerisinde güncellerler ve güncel olmayan yazılımlar zaman içerisinde kişisel bilgisayarımızın yavaşlamasını sağlıklı olarak çalışmamasına neden olur. Driver yükleme konusunda yardımcı olacak programlar bulunmakta ama bu program her zaman tam olarak en son olan güncel olan yazılımı yüklemiyorlar sistemle uyumlu olan yazılımları yükleyebiliyorlar. Bu işlemlerde aslında kişisel bilgisayarımızda bulunan donanımın normalden daha az performansla çalışmasına neden oluyor. Bilgisayarınız için en uygun Driver bulmanın kolay yolunu sizlere adım adım anlatmaya çalışacağız.

1.Adım : İlk olarak işletim sistemimizden başlat sekmesine tıklıyoruz > Aygıt yöneticisi sekmesi burada açılan pencerede Driver’ı bulunmayan aygıt sarı ünlem işareti ile görünecektir.

bilgisayarda-dogru-driver-nasıl bulunur

  1. Adım : Driver yüklemek istediğimiz donanımın üzerine gelerek sağ tıklıyoruz açılan pencereden özellikler sekmesi > Ayrıntılar sekmesine tıklıyoruz, açılan pencereden özellikler kısmından donanım kimliklerini seçiyoruz ve aşa kısımda çıkan donanım numarasını üzerine sağ tıklayarak kopyala diyoruz.

bilgisayarda-dogru-driver-nasıl bulunur                    bilgisayarda-dogru-driver-nasıl bulunur

Kopyaladığımız donanım kimlik numarasını kullandığımız bilgisayarın tarayıcısı üzerinden Google yapıştırarak taratıyoruz, çıkan sonuçlar da en üst kısımlarda olanlar kullandığınız bilgisayarın üzerindeki donanımın en doğru Driver ( sürücüdür ) Bu yöntemle yapılan aramalar kesin sonuçlar ve doğru Driver bulmanıza son derece yardımcı olacaktır yapılan aramalar donanımın kimlik numarası ile olması sizleri doğru sonuçlara ulaştıracaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉