• PAYLAŞ

Bohem Giyim Tarzı Nasıldır?

  • 24/09/2016 - 10:53
  • 0 Yorum
  • 1234 görüntüleme

Bohem Giyim Tarzı Nasıldır?

İnsanlar farklı şekillerde giyinmeyi yüzyıllardır severler. Bu farklılıklarını ortaya koymak ve kendilerini daha iyi bir şekilde ifade etmeleri için kullandıkları bir yoldur. İnsanlık tarihinin ilerlemesi ile birlikte moda kavramı ortaya çıkmıştır. Bu kavramla birlikte farklı giyim modelleri ve tarzları da ortaya çıkmaya başlamıştır. Bunlardan birisi de bohem giyim tarzı olarak ortaya çıkmıştır. Bu tarz ilk olarak 1960’lı yılların sonlarına doğru çıkan bir hayat tarzının içerisinde ortaya çıkan bir giyim tarzıdır. Bohem giyimi tercih edenler aynı zamanda bir hayat tarzını da kabul etmiş oluyorlar. Bu hayat tarzının ne olduğu ve bununla birlikte giyilen elbiselerin nasıl belirlendiğini kısaca sizlere anlatalım.

bohem-giyim-tarzi

Bohemian’ın kısalartması olarak bohem kullanılmaktadır. Bohem giyim tarzının olmazsa olmazlarını size anlatmadan önce bohem hayat tarzını bilmeniz gerekiyor. Bu hayat tarzı ilk olarak çingenelerden çıkmıştır. Günümüzde bu şekilde hayatlarını sürdüren birçok insan bulunmaktadır. Yaşayış şekilleri göçebe olduğu için hızlı hareket etmelerine ve rahat davranmalarına olanak sağlayan kıyafetleri giymeyi tercih ediyorlar. Gezgin bir ruha sahip, hayatın her anını sonuna kadar yaşamaya çalışan insanların hayat tarzıdır. Günümüzde bir moda akımı haline gelen kıyafet ve aksesuar tercihleri bulunmaktadır. Bu tercihler arasında deri etekler, farklı aksesuarlar çok sayıda olabilir ve ucuz bir bütçe ile bunların hepsinin bir seferde toplanması sağlanmaktadır.

Hem rahat hem de şık bir görüntü elde etmek için tercih edilebilir. Bohem giyinmeyi tercih edeceklerin bilmesi gereken olmazsa olmaz parçalar vardır. Genellikle bu tarz giyimde renk tercihi olarak baharat tonları ve desenlerden tercih edilmektedir. Şal  desenler, ombre kumaşlar sıklıkla tercih edilir. Ayakkabı tercihi olarak acık renge sahip yarım botlar, çizmeler ve deri ayakkabılar tercih edilmelidir. Kaftan şeklinde elbiseler ve kimono ceketler bir başka giyim detayıdır. Giyimde bohemde görebileceğiniz dantel elbiseler ya da dantelli parçalar sıklıkla bulunmaktadır. Bu giyim tarzında takı olarak sayısız ve üst üste takılan bilezikler, kolyeler, tüy şeklinde takılar ve taşlar bulunmaktadır. İlk anda saçma sapan gibi görünse de hepsinin bir sırası bulunmaktadır.

 

[Toplam:3    Ortalama:4/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉