• PAYLAŞ

Bu Yazın Yeni Trendi: Pötikare

  • 19/07/2017 - 15:00
  • 0 Yorum
  • 558 görüntüleme

Sokağa çıkılıp etrafa dikkatli bir biçimde bakıldığında 5 kişiden birisinde pötikare modasına uygun tarzlarda kıyafetler görebilirsiniz. Bu elbiseler arasında bluzlar, elbise ve aksesuarlar yer alabilmektedir. Herkes tarafından masum ve naif olarak bilinen pötikareler artık moda dünyasında yıldız olabilecek seviyelerdedir. Ancak bu pötikareler bilinen bir biçimde değildir. Bu modaya ayak uydurmak için ise henüz geç kalınmış değildir. Hangi parçalar ile bu modaya nasıl ayak uydurulacağı hakkında gelin hep beraber incelemelerde bulunalım.

Bu yaz sezonu pötikare olarak sevimli ve çekici kıyafetleri olmayanlar açısından bir hayli zor geçeceğe benziyor. Şakası bir tarafa birkaç çeşit pötikareli eşya ile trend çok iyi bir biçimde yakalanabilir. Renk konusunda ise herkesin ilk aklına gelen siyah-beyaz ya da kırmızı- beyaz uyumlu renkler geliyor olsa dahi bu renklerle sınırlı kalmayarak bütün farklı renklere açık olmanız tavsiye edilir. İlk olarak elbiseler ile başlanacak ise yazın en güzel parçası olan elbiseler arasına pötikareli elbiseler de eklenin şenliği elde etmek kaçınılmaz olacaktır. Günlük hayatta olsun ya da önemli bir davet olsun kullanılabilecek olan pötikareler arasında seçim yapmak sizlere kalmıştır. Elbisenin modern kesim ya da tasarımı ile de pötikarenin naif olan yönünü değiştirmek gerekmektedir. Omuzları açık olan derin V yakaya ya da sırt dekoltesine sahip olan pötikareli elbiseler ise baş döndürücü etkiye sahip olacaktır.

Aksesuar olarak pötikareye devam etmek gerekirse bu aksesuarlar kullanılırken farklı renklerdeki pötikareler bir arada kullanılmamalıdır. Eğer bir kıyafet tarzında aksesuarı taşımak ister iseniz bir şal ise sizin trend yakalamanıza yardımcı olacaktır. Fakat pötikareleri kombin yapmak olayı ise çok kolay değildir. Temel olarak renkler karıştırılmamalıdır. Her bir pötikare ise hemen hemen bir beyaz renk ile uyum içerisinde olur.

Pötikarenin geniş bir kullanım alanında kullanıldığından bahsediliyor olsa da en yaygın olarak yine günlük hayattaki kıyafetlerde tercih edildiğini söyleyebiliriz. Sıcak yaz havalarında kolay ve kullanışlı olması yönüyle tercihi söz konusu olabilmektedir. İddialı renk kullanımı konusunda ise dikkat edildiği sürece yaz aylarının en sevilen trendleri arasında yer alacaksınız.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉