• PAYLAŞ

Doğal Yoldan Nasıl Hamile Kalınır ?

  • 21/07/2016 - 17:55
  • 0 Yorum
  • 832 görüntüleme

Kısırlık semptomları genel olarak hiçbir şekilde doğum kontrol yöntemi kullanmaksızın minimum bir yıllık deneme süresi sonrasında gebe kalamama durumuna verilen isimdir. Batı ülkelerine bakıldığın da  kısırlık, nüfusun yaklaşık olarak %15’ini etkilemektedir. Bu semptomlara sahip kişilerin büyük kısmı tüp bebek gibi alternatif yöntemlere başvurarak gebe kalmaya çalışırken bir diğer kesit ise doğal yollarla hamilelik şansını kullanmaya çalışmaktadır.

Doğal yollarla gebe kalmaktaki en önemli faktör, menstrüel döngüyü ve döllenme olasılığının yüksek dönem olduğu yumurtlama zamanını saptayabilmektir. Yumurtlama süreci genel olarak 14. günde gerçekleşir. Bu nedenden dolayı çiftler doğal yollarla gebelik sonucu alınabilmesi için 12. ve 15. günler arasında mümkün olduğunca cinsel ilişkiye girerek şanslarını attırmaları gereklidir.

dogal-yoldan-hamilelikdogal-yoldan-hamilelik

Her kadının menstrüel döngüsü birbirinden tamamen farklılık gösterir. Dolayısıyla kadınların gebelik şansının artması sağlaması için kişinin adet döngüsü dikkat etmeli ve yumurtlamanın tam olarak hangi tarihlere denk geleceğini hesaplanmalıdır.

Yumurtlama zamanın belirtileri nasıl saptanır ?

Yumurtlama zamanını tam olarak doğru bir şekilde takip edebilmek için kadınlar bu  yöntemlere dikkat edebilirler ;

-Kendiniz için bir takvim oluşturun. Takvim aracılığı ile günleri sıkıca takip etmek gebe kalmak için cinsel ilişkiye girmek için doğru anı belirlemek için kolay ve son derece etkili bir yöntemdir.

-Vajinal sıvınızı mutlaka kontrol edin. Yumurtlama zamanı geldiğinde vajinadan gelen mukus normal zamanlara kıyasladığınız zaman daha ağır, berrak, ince ve esnek olur.

-Vajinanızın iç kısmını hissetmeniz gerekir. Yumurtlama esnası geldiğinde rahim boynu çok daha yumuşak ve normal hali ile kıyasladığınızda  daha açık olur.

-Karın bölgenize yakın hissettiğiniz keskin acıların mutlaka takibinde olun; çünkü bu keskin acılar yumurtlama belirtisi olabilirler.

-Şiddetli baş ağrısı, şişkinlik, göğüs bölgelerinizde hassaslık veya acı da yumurtlama döneminde girdiğinizin işareti olabilir.

Kişilerin doğal yollarla gebelik şanslarını artırabilmek için dikkat edebilecekleri detaylar arasında. Cinsel ilişkiden hemen sonra sırt üstü uzanmak, duşu ihtiyacımızı yaklaşık 30 dakika civarında ertelemek ve en önemlisi cinsel ilişkiye mümkün olduğu kadar sık girilmesidir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉