• PAYLAŞ

Doğru Etek Seçimi Nasıl Yapılır?

  • 10/02/2017 - 18:46
  • 0 Yorum
  • 619 görüntüleme

Doğru Etek Seçimi Nasıl Yapılır?

Etekler kadınların vazgeçemeyecekleri elbiselerin başında gelir. Çok sayıda etek çeşidi vardır. Her durumda ve koşulda giyilebilecek çeşidinin olması tercih nedenlerinden birisidir. Ancak kendinize uygun olmayan etek tercih ederseniz kötü bir görüntünün oluşmasına neden olabilirsiniz. Bu felaket ise sizin özgüveninizin yok olmasına neden olur. Doğru eteği seçmeniz için dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Her etek şeklinin uygun olduğu bir vücut tipi vardır. Kendi vücut tipinizi biliyorsanız ona uygun olan eteği seçmeniz hiç de zor olmayacaktır. Şimdi sizlere etek modellerini ve onların uygun oldukları vücut tiplerinin neler olduğunu kısaca anlatmaya çalışalım.

Etek Çeşitleri ve Uygun oldukları vücut tipleri

A Kesin: Çan etek olarak da bilinmektedir. Farklı şekillerde karşımıza çıkabilir. Uzun, mini ya da midi boylarda bulabilirsiniz. Bunu genelde boyu uzun olan ve ince belli bayanların tercih etmesini tavsiye ederiz. Kalça ve basen bölgenizde ki fazla kilolardan çok bel bölgenizi öne çıkarmak için tercih edebilirsiniz .

Balık Model: Uzun kesin etekler olarak kabul edilirler. Vücudu kum saatine benzeyen bayanların tercih ettikleri eteklerdir. Yani ince bir bele, geniş kalçalara ve ince ve uzun bacaklara sahip bayanlara çok güzel yakışmaktadır. Bu eteklerin üzerine bir büstiyer tercih etmeniz yeterli olacaktır.

Kalem Etek: Bu eteği kısa boylu ve kalçası küçük veya orta boyda olan bayanların tercih etmesini tavsiye edebiliriz. Çünkü kalçaların daha büyük bir görüntüye sahip olmasına yardımcı olurlar. Kullanımını diz altına gelecek şekilde yapılması bayana ayrı bir hava katacaktır.

Pileli Etek: her boyutta çeşidi bulunan bir etektir. Mini boylarını tercih eden bayanların uzun ve ince bacakları sahip olması gerekir. Aksi durumunda size biraz kilo katacaktır. Bu da sizin kilolu gözükmenize neden olacaktır.

Düz Kesim Etek: Üretimde genellikle penye kumaş adı verilen malzeme kullanılır. Vücut şeklinizin durumuna göre şekli rahatça ayarlanabilir. Bu sayede bu etek ile güzel görüntü oluşturmak tamamen sizin elinizdedir. Özellikle ise dar bir kalça bölgesine sahip olan bayanların rahatça tercih edebileceklerini söyleyelim.

[Toplam:1    Ortalama:2/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉