• PAYLAŞ

E-Okul’dan Öğrenci Not Bilgisi Nasıl Öğrenilir ?

  • 29/09/2016 - 08:14
  • 0 Yorum
  • 852 görüntüleme

E-Okul Sisteminden Öğrenci Not Bilgisi Nasıl Öğrenilir ?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan ve eğitimde modernizasyon çalışmaları kapsamı içerisinde birbirinden kaliteli interaktif sanal eğitim projeleri geliştiriliyor. Özellikle de son yıllara bakıldığında oldukça hızlı ve etkin bir şekilde gelişen teknolojinin yaşamın her alanın da etkilerinin olması ve genel olarak bakıldığın da son derece önemli bir pozisyon kazanması ile birlikte internet üzerinden kullanılabilecek online hizmetlerin çok daha detaylı ve geniş kapsamlara ulaşmasına yol açıyor diyebiliriz. İnternet üzerinde bulunan online hizmetleri sayesinde Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye’deki eğitim sisteminin çok daha çağdaş ve bunun yanı sıra çok daha modern olan Avrupa standartlarına ulaşmasına imkan sağlıyor. Özellikle son yıllarda veliler tarafından kullanılan, çocukların okullardaki güncel durumuna ilişkin olarak detaylı bilgiler alabilmesini internet hız ve kolaylığına indirgemeye çalışan Milli Eğitim Bakanlığının hizmetleri arasında  E-Okul veli bilgilendirme sistemi bulunuyor. Türk vatandaşlarının modern yüzyılın hızla gelişmekte olan teknolojisiyle birlikte elde etmiş olduğu teknolojik olanaklar, internet erişiminin olduğu  her noktadan kullanmasını mümkün hale geliyor. Bu duruma genel olarak bakıldığında internet kullanım oranları ülkemizde her geçen gün büyük bir hızla ile artış gösteriyor.

Öğretmen ve okul idarecileri öğrencilerin okul not bilgisi, karne bilgisi,  devamsızlık bilgisi,  haftalık ders programları, başarı belgesi bilgisi, sınav sonuçları, sınav tarihleri ve öğretmen bilgileri gibi detayları E-Okul sitemine girişlerini gerçekleştiriyor. Her eğitim yılı zamanında eğitim gününün tamamlanması sonunda öğretmen ve okul idarecileri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görev sürelerinin başında eğitimcilere vermiş olduğu  kullanıcı adı ve  şifre bilgileri sayesinde E-Okul yönetim bilgi sistemi sayfasına giriş yapıyor. Bu sayfa içerisinde bulunan yetkileri sayesinde en güncel eğitim verilerinin girişlerini detaylı bir şekilde gerçekleştirerek, okuldaki çocukların son durumlarına ilişkin güncel eğitim verilerinin sanal eğitim programı olan E-Okul sistemi içerisinde bulunmasını sağlıyor. Bu sayede velilerin internete erişim sağlayabildikleri her noktadan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hizmete sunulan  E-Okul veli bilgilendirme sistemi sayfası üzerinden okuldaki çocuklarının son durumlarına ilişkin olarak en güncel olan ve en ayrıntılı bilgileri alabilmesine imkan sağlanmış oluyor.
e-okul-sisteminden-ogrenci-not-bilgisi-nasil-ogrenilir-3

İnternet üzerinde bulunan E-Okul veli bilgilendirme sistemine BURADAN giriş yapabilirsiniz.

Web sayfası üzerinden E-Okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapmanızdan sonra, çocuğunuza ait olan  T.C. kimlik numarası ve çoğunuza ait olan öğrenci okul numarası bilgilerini doğru olarak girerek sisteme giriş yapıyorsunuz. Sisteme giriş yapmanızın ardından karşınıza çıkacak olan menü üzerinden çocuğunuzun okuldaki bütün durumunu detayları ile inceleme imkanına sahip oluyorsunuz. Bu sistem sayesinde çocuğunuzun hangi derslerde daha zayıf hangi derslerde daha başarılı olduğunu belirleme şansınız oluyor. Kullanımda olan E-Okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde yapılan araştırma ve istatistiklerin ortaya koyduğu rakamlara göre okul döneminde öğrenciler tarafından anne ve babalarının haberi olmadan yaptıkları devamsızlıklarda % 60, karne notlarında % 40 gibi ciddi oranlarda iyileşme saptanmıştır.

e-okul-sisteminden-ogrenci-not-bilgisi-nasil-ogrenilir-4

E-Okul sistemi her geçen gün biraz daha geliştirilmeye çalışıyor, son zamanlarda sisteme eklenen yeni bir özellik ile anne ve babalar okuldaki çocuklarının bulundukları sınıftaki başarı ortalamasını da görebiliyor. Bunun yanı sıra çocuk psikolojisi uzmanları hem öğrenciler açısından hem de aileler açısından son derece yararlı olan bu sistemi günlük olarak takip edilmesinin çocuklar üzerinde bir baskı oluşumuna neden olabileceğini dile getirirken, bu tür incelemeler haftada bir defa yapılması ve inceleme yapılması esnasında çocuğunuzun yanınız da olması gerektiğini söylüyorlar. Beraberce yapılan ve haftalık rutün bir etkinlik havasında yapılmasının çocukların üzerinde olumlu etki bırakacağını bu sayede kendini daha önemli hissetmesi sağlanması ile bu yapılan kontrolün bir güvensizlik için değil bunun tam aksine başarısını görmek adına olduğunu bilmesi gerektiğini anlatmanız gerektiğini belirtiyorlar.

 

 

 

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉