• PAYLAŞ

En Güvenilir Yatırım Araçları Nelerdir ?

  • 21/07/2016 - 14:37
  • 0 Yorum
  • 804 görüntüleme

Birikimlerini yatırıma dönüştürmek isteyenlerin kafasını en çok kurcalayan sorulardan biri en güvenilir yatırım aracının hangisi olduğu konusu oluyor. Hali hazırda yatırım yaptığınız bir yatırım aracı yoksa siz de kendinizi bu ikilemin içinde bulabilirsiniz.

 

Yatırım amaçlı konut almak mı, döviz almak mı yoksa altına yatırım yapmak mı? Özellikle Türkiye’de yaşayanlar için son dönemde en sağlıklı ve güvenilir yatırım aracının hangisi olduğunu kestirmek bir hayli zor olabiliyor. Son yaşanan darbe olaylarından sonra döviz kurlarında da artışlar görünüyor. Birçok yatırımcı elindeki Türk parasını dövize dönüştürmeyi tercih etse de, yaşanabilecek düşüşler de ihtimal dahilinde değerlendiriliyor ve yatırımcılar da dövize temkinli yaklaşıyor. Peki, birikimleri yatırıma dönüştürmek için hangi araçları tercih etmelisiniz?

Euro ve Dolara yatırım yapmak, özellikle her ikisi de yükseliş gösterirken oldukça mantıklı görünüyor. 2016 yılının ilk aylarından beri yaşanan toplumsal gelişmeler, doğal olarak döviz kurlarını da doğrudan etkiliyor. Şu sıralar 2.90 civarında gidip gelen dolar, bu yıl doğru bir yatırım aracı olarak gösteriliyor. Birikim yapmak için de yine Türk parası yerine doları tercih ederek paranızın değer kazanmasını sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde Euro da en güvenilir seçeneklerden biri. Birikim ve yatırım deyince insanların en çok kafasını kurcalayan araçlardan biri de altın oluyor. Altının son yıllarda yükselen grafiği; sadece birkaç ay içinde %20-25’leri bulan yükselişi ile birikim ve yatırımcıların rotasını altına yönlendirmesini sağlıyor. Yastık altı yöntemiyle para biriktirmek için de altın en çok tercih edilen seçeneklerden biri oluyor. Ayrıca dilerseniz bankalardan bir altın hesabı açarak, yükselen altın fiyatlarından siz de kazanç sağlayabilirsiniz.

yatirim-yapmak

Döviz ve altını bir kenara bırakacak olursak, yatırımcıların en çok tercih ettiği yatırım araçlarından biri de gayrimenkul oluyor. Büyük şehirlerde, yapılan toplu taşıma araçları, AVM’ler ile birlikte etrafında bulunan evler de değerleniyor. Durum böyle olunca da yatırım yapmak isteyenler tercihini ev almaktan yana kullanıyor. Şu sıralar ekonomik açıdan sıkıntılı bir süreçten geçiyor olsak da, yatırım adına atabileceğiniz en sağlıklı ve güvenilir adımlardan biri gayrimenkul yatırımı gibi görünüyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉