• PAYLAŞ

En Uygun Oyuncu Bilgisayarı Nasıl Toplanır?

  • 04/07/2017 - 20:29
  • 0 Yorum
  • 664 görüntüleme

Oyunlar, artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Bununla birlikte oyuncular, daha iyi performans almak amacıyla tamamen oyunlar için üretilen ekipmanlar satın almaya başladı. Tabiki oyuncu ekipmanlarından önce sağlam bir sistem gerekiyor ve günümüzde bu sistemlere ulaşmak oldukça basit.  Bu yazımızda oyun bilgisayarı nasıl toplanır sorusuna cevap vereceğiz ve uygun fiyattan bilgisayara toplamanın püf noktalarından bahsedeceğiz.

Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi

Yazımıza başlamadan önce birkaç şeyden bahsetmekte fayda var. Eğer hobi olarak oyun oynuyorsanız ve kasanızın ileri seviyede iyi olmasına gerek yoksa çok uygun fiyatlara güzel bilgisayarlar dizebilirsiniz. Yazımıza okumaya başlamadan önce nasıl bir bilgisayar istediğinize karar vermelisiniz. Son çıkan oyunları en üst seviyede oynamak isteyenlerdenseniz, en iyi kasayı dizmek isteyebilirsiniz. İşte oyuncu bilgisayarı dizmenin püf noktaları!

  • Bilgisayarınızın toplayacağınız en önemli bileşeni ekran kartları olmalıdır. Ne kadar işlemci daha önemli denilse de, ekran kartları sayesinde oyunlardaki kaliteniz kat kat artacaktır. Bütçenizin çoğunu ekran kartları için ayırarak akıllıca bir seçim yapmış olursunuz.
  • Bütçeniz varsa ve 2017 yılındaki en son oyunları oynamak istiyorsanızi DDR 4 yazma hızına sahip 16 GB’lık Ram işinizi görecektir. Ha eğer daha fazla bütçeye sahipseniz, daha fazla RAM’den zarar gelmez.
  • Kasanıza harcayacağınız parayı çok fazla tutmayın. Daha önemli parçalar olan güç kaynaklarını iyi tercih edin. Alacağınız 750 Watt’lık güç kaynakları sizi uzun süre idare edecektir.
  • RAM ve ekran kartınızı belirledikten sonra, sıra geldi anakart seçimine. Anakartınızın ekran kartı ve Ram ile uyumlu olması gerekmektedir. Oyuncu bilgisayarlarının en iyi üreticilerden olan MSI, anakart konusunda da tercihiniz olabilir.
  • Ekranınınız ne kadar iyi olursa, oyunlardan alacağınız kalite de o derece iyi olacaktır. Şu an çoğu bilgisayarda 1080p ekran kullanılmakta. Tabi eğer 4K bir ekran alırsanız, çok daha iyi olacaktır; ancak günümüzde bu ekran türleri pek yaygın değildir.
  • SSD’yi unutmamak gerekmekte. SSD’ler bilgisayar hızınızı 2 kata kadar arttırmaya yardımcı olur. Ayrıca alacağınız iyi bir SSD sayesinde yazma hızınızı 10 kata kadar arttırabilirsiniz. SSD alırken dikkat etmeniz gerekn unsur ise kapasiteden çok yazma hızıdır. Eğer iki SSD arasında kaldıysanız ve seçim yapamıyorsanız, yazma hızı yüksek olanı tercih etmelisiniz. Tabi bu seçim size bir miktar pahalıya mal olabilir.

Uygun Fiyatlı Oyuncu Bilgisayarı Toplama

Toplama bilgisayar önerilerimizde maddi açıdan iyi paralara sahip olanlar için konuştuk. Ancak eğer çok fazla bütçeniz yoksa ve yine de güzel bir oyun deneyimi istiyorsanız, ekran kartınızı diğer her şeyden önde tutun. Ekran kartınızın iyi olması, oyun kalitenizi oldukça arttıracaktır. Günümüzde oyun bilgisayarı fiyatları 2000-9500 TL arasında değişebilmekte. Bu aralıkta bütçe ile oyun bilgisayarı toplamanız mümkün. Önemli olan 2000 TL bütçeniz olsa da, 9500 TL bütçeniz olsa da ekran kartına önem vermektir.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉