• PAYLAŞ

Ev Hanımları Nasıl Para Kazanabilir?

 • 10/02/2017 - 15:46
 • 0 Yorum
 • 610 görüntüleme

Ev Hanımları Nasıl Para Kazanabilir?

İşgücü olarak ülkemizde ev hanımları sürekli olarak çemberin dışında olarak tutulurlar. Bu ise çok yüksek işgücü kaybına neden olmaktadır. Günümüzde gelişen şartlar ile birlikte ev hanımları düzenli olarak çalışmasalar da para kazanma imkanı elde edebiliyorlar. Bunun için çeşitli yollar var. Evlerinde günlük yaptıkları işler sayesinde para kazanmak onlar için çok da zahmetli bir görev olmasa gerek. Amacımız evde televizyon karşısında günleri geçiren ev hanımlarına para kazabilecekleri yöntemlerin birkaçını söylemek. Bu sayede aile bütçelerine az ya da çok bir katkı yapmalarını sağlamak istiyoruz. Hem de ülke ekonomisinde ki iş gücü kaybını biraz olsun aktif hale getirmek amacındayız.

 1. Kurabiye Yapmak

Çocuklarınız için haftada birkaç kez kurabiye yaptığınızı varsayalım. Bunun sayısını arttırarak dışarı satma şansınız var. Eğer gerçekten yaptığınız kurabiyelere güveniyorsanız yapmanız gereken sizden toptan olarak alabilecek kişiler ile anlaşmak olacaktır. Günümüzde yaptıkları kurabiyelerde gelir elde etmeyi başaran çok sayıda ev hanımı var. Biraz girişimci ruh bunun için yeterli olacaktır.

 1. Altınları Değerlendirmek

Altın özellikle bayanların vazgeçemedikleri bir yatırım aracıdır. Mutlaka evde altınınız vardır. Bunu sadece birikim amacıyla değil kazanç amaçlıda değerlendirebilirsiniz. Bunun için kuyumcu yerine sanal yöntemleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Günlük ekonomi programlarını takip ederek altında yaşanacak dalgalanmaları takip edebilirsiniz. Doğru anda alım ya da satış yaparak kazanç sağlamanız mümkündür.

 1. Nikah Şekeri Yapmak

Giderek artan potansiyele sahip bir sektördür. El beceriniz varsa anlaşacağınız firmaya nikah şekeri yaparak satabilirsiniz. Ya da bir düğün salonu sahibi ile bu konuda anlaşabilirsiniz. Yapılması basit olan bu minik hediyelerin size kazandıracağı miktar yeterli olacaktır. Zaman içerisinde işinizi büyütebilirsiniz.

 1. Sabun Yapmak

Sabunlar günümüzde sadece temizlenmek ve banyolarımızda bulunmak için kullanılmıyor. Dekoratif olarak farklı desenlere ve kokulara sahip çok sayıda sabun var. Eğer el beceriniz varsa bunu değerlendirerek para kazanabilirsiniz. Evde sabun yapımı çok kolaydır. İçine biraz hayal gücünüzü katarak çeşitlendirmeniz yeterli olacaktır. İlk adımlarınızı çevrenizde ki insanlara satarak atabilirsiniz. Gerisi kendiliğinden gelecektir.

 1. Yemek Yapmak

Ev yemekleri günümüzde çok rağbet görmeyi başladı. Çünkü iş hayatının yoğunluğu nedeniyle insanlar yemeklerini genellikle hazır olarak tüketiyorlar. Bundan sıkıldıkları için hazır olsa da bir evde yapıldığını bildikleri yemekleri tercih etmek onlar için iyi bir alternatif olarak görüyor. Gene evinizin konforunda yemek yaparak kazanç elde edebilirsiniz.

 

 1. Organizasyon Yapmak

Etrafınızda düzenlenecek bir etkinlikte devreye ilk giren insan siz oluyorsanız bunu paraya dönüştürebilirsiniz. Günümüzde insanlar düğün, nikah, nişan ve sünnet gibi organizasyonları yapacak kişiler ile anlaşmayı tercih ediyorlar. Bu işi yaparak para kazanmanız için kendinizi tanıtmanız gerekiyor. Sosyal medya yardımı ile bunu rahatça yaparak kendinize yeni müşteriler sağlayabilirsiniz.

 1. Çocuk Bakımı

Artık kadınlarında sıklıkla iş hayatına girmesi ile birlikte çocuklar için bakım alanlarının sayısı giderek artıyor. İnsanlar güvendikleri insanlara çocuklarını bakmaları karşılığında para vermeyi tercih ediyor. Bunun için eğer evinizde müsaitse etrafınızda bulunan insanların yardımı ile bu aileler ile tanışabilirsiniz. Günün belirli saatlerinde çocuk bakarak güzel bir gelir elde edebilirsiniz.

 1. Evcil Hayvan Bakıcılığı

Bazı insanlar için çocuklar kadar evcil hayvanlarda çok değerli oluyor. Eğer sizde hayvanları seviyorsanız evcil hayvan bakıcılığı yaparak gelir sağlayabilirsiniz. Bakımları çok kolaydır genellikle de uzun tatil sürelerinde insanlar bu bakıcılar ile anlaşmak isterler. Karnınızı doyurup, temizliğini yaptıktan sonra sizden bir şey istemezler.

 1. Blog Açmak

Yazmayı ve okumayı seven bir yapıya sahipseniz ve bunu paylaşmayı seviyorsanız sizin için blog çocuk oyuncağı olacaktır. Günlük aklınıza gelen basit şeylerden güzel bir yazı yazarak paylaşım yapabilirsiniz. Belirli seviyede takipçiye ulaşmayı başardığınızda bloğunuza reklam alarak para kazanabilirsiniz. Ya da el işleri ile ilgili bir blog açarak yaptığınız ürünleri buradan satabilirsiniz.

 1. Ders Vermek

Yabancı dil ya da matematik konusunda kendinize güveniyorsanız bunlar için evinizde ders vererek kazanç sağlayabilirsiniz. Öğrencilerin eğitim hayatlarında en çok zorlandıkları iki konudur. Her zaman işinize yarar. Ve kendinize güvenirseniz bundan gelir sağlayabilirsiniz. Etrafınızda ki insanlara bu konuda bilgi verebilir ya da internetten arayış içine girebilirsiniz.

 1. Reçel Yapmak

Evde yapılan her şey hazır ürünlerden her zaman daha fazla değerlidir. Bunlardan birisi de reçeldir. Farklı meyveler ile reçel yapma beceriniz varsa bunlardan kazanç elde edebilirsiniz. Elden satış yapabileceğiniz gibi bir dükkan ile anlaşarak onları aracı olarak kullanabilirsiniz. Sonuç her zaman sizin için aynı olacaktır.

 1. Dikiş ve Ütü Yapmak

Ev işleri sayesinde para kazanabileceğinizi hiç düşündüğünüzü tahmin etmiyoruz. Özellikle ütü için birisinin size para vermesi inanılmaz gelebilir. Oturduğunuz apartmanda bulunan çalışan bayanlar için bu işler tam bir eziyettir. Onlarla bu konuda iletişime geçerek kazanç sağlayabilirsiniz. Hatta sosyal medya yardımı ile müşterilerinizin sayısını arttırabilirsiniz.

 1. Organik Tarım Yapmak

Büyük şehirlerde yaşayan insanlar için organik ürünler bulunmaz bir nimet olarak görülmektedir. Eğer oturduğunuz alanda bir bahçeniz varsa orada organik ürünler yetiştirebilirsiniz. Çok az zahmet gerektiren bu iş sayesinde para kazanabilirsiniz. Domates, salatalık ya da marul en basit üretilen organik tarım ürünleridir. Altlarını temizleyin ve gerekli sulamaları yapmanız yeterli olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
 • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉