• PAYLAŞ

Evde Ruj Nasıl Yapılır?

  • 18/06/2017 - 04:38
  • 0 Yorum
  • 728 görüntüleme

Günümüzde makyaj yapmayan kadın oldukça az ve makyaj yapmıyorum diyen kadınlarda bile az da olsa makyaj görülüyor. Durum böyle olunca makyaj sektöründe büyük bir patlama yaşanıyor. Ünlü makyaj firmaları pahalı makyaj malzemelerini satarak büyük kazançlar elde ediyor. Ancak tüm kadınlarda ünlü makyaj malzemelerine para verecek bütçe bulunamayabiliyor. Kozmetik sektörünün en çok para harcanan malzemelerinden biri de rujlar ve yıl içerisinde milyonlarca kadın ruj satın alıyor. Bilinmesi gereken bir şey var ki; ünlü kozmetik firmalarının içine ne kattıkları belli olmayan malzemeleri yerine daha doğal ve kendi yapımınız olan rujları evinizde hazırlayabilirsiniz. Bu sayede hem oldukça pahalı olan ürünleri almayarak bütçenize katkıda bulunmuş olur, hem de doğal ürünler kullanarak daha sağlıklı bir makyajın kapısını aralayabilirsiniz. İşte evde ruj yapımı için yapmanız gerekenler!

Evde Ruj Nasıl Yapılır?

Bu makaleyi ilk gördüklerinde ilk olarak evde ruj nasıl yapılır sorusunu soracak kadınlar için, bu işin oldukça kolay olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca kendi yaptığınız bir ruju daha emin bir şekilde dudağınıza sürebilir, sağlıklı bir makyaj uygulayabilirsiniz. Öncelikle ruj yapımı tarifimiz için gerekli olan malzemeler temin etmelisiniz. Malzemelerimiz arasında vazelin, bal mumu, gliserin, gıda boyası(istediğiniz renkte seçebilirsiniz) ve vanilya yeterli olacaktır. Malzemeleri temin ettim ancak ruj nasıl yapılır diye soruyorsanız işte ruj yapımı adımları;

İlk olarak tüm malzemeleri farklı farklı kaplarda olmak üzere bir araya getirin. Sonrasında vazelini herhangi bir kapta iyice eritin ve kıvama gelmesini sağlayın. Rujunuzun rengini verecek olan gıda boyanızı seçin ve erimiş vazelinin içine katın. Gliserini de bu esnada ekleyebilirsiniz. Bu karışımı renk iyice her yere dağılana kadar karıştırın. Unutmayın bu malzemelerin hepsinden birer çay kaşığı yeterli olacaktır. Tamamen karışmış olan bu karışımı buzdolabına koyarak 30 dakika dondurduktan, rujunuza sahip olabilirsiniz. Ancak kap içerisinde yapılan bu ruj, hazır rujlara göre şekilsiz olacaktır. Bunu önlemek için ruj yapımı esnasında hazırlanılan karışımı kalıplara dökerek dondurabilirsiniz. Eğer bu tarifi beğenmediyseniz bir de pastel boya ile ruj yapımı mevcut.

Pastel Boya ile Ruj Nasıl Yapılır?

Bir önceki tarifimiz hoşunuza gitmediyse, pastel boylar yardımı ile de ruj yapabilirsiniz. Öncelikle ruj rengini belirleyecek olan pastel boya rengini seçerek eriyene kadar fön makinesi kullanın. İyice eridikten sonra içerisine bir çay kaşığı zeytinyağı ilave edin ve oluşan karışımı buzdolabında dondurun. Zeytinyağı rujunuzun kalıcılığını sağlayacaktır. Karışım tamamen donduktan sonra pastel boya ile ruj yapımı evreleriniz tamamlanmış olacaktır. Bu yöntemler sayesinde artık evinizde kendi doğal rujunuzu hazırlarken, rujlara vermiş olduğunuz büyük paralardan da kurtulmuş olacaksınız. Gördüğünüz gibi evde doğal ruj yapımı oldukça kolay ve eğlenceli bir olay.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉