• PAYLAŞ

Facebook Reklamları Nasıl Daha Fazla Kişiye Ulaştırılır?

  • 03/07/2017 - 02:14
  • 0 Yorum
  • 655 görüntüleme

Facebook, ne kadar eski önemini kaybetmiş olsa da en fazla kullanılan sosyal medya platformları arasında yerini alıyor. Özellikle reklam vererek erişim arttırma yöntemi sayesinde, en az 10 yıl daha tutulan bir platform olacak. Peki, Facebook reklamları nasıl daha fazla kişiye ulaştırılır? Bu yazımızda, en düşü bütçeler ile en yüksek erişime nasıl erişileceğinden bahsedeceğiz.

Facebook Reklamlarını Daha Faydalı Kullanma

Facebook, istediğiniz kitleye daha çabuk erişebilmeniz için reklam uygulamasını sunmaktadır. Belirli bir bütçe belirleyerek, istediğiniz kitleye hitap edebilirsiniz. Ancak doğru bir planlama yapılmadan verilen reklamlar hüsran ile sonuçlanabilir. Bu yüzden düzgün bir planlama yaparak reklam vermelisiniz. İşte düzgün reklam sırları!

1-) Kullanacağınız Görseli Facebook Kurallarına Göre Yapılandırın

Facebook, siz reklam verirken yapılması gerekenler hakkında bilgi vermektedir. Buradaki bilgileri dikkate almalı ve mümkün olduğu kadar uygulamalısınız. Örneğin kullanacağınız görselin çok fazla metinden oluşmaması gerekmektedir. İnsanlar yazıyı okumak yerine görsel ile size erişmeliler. Görseliniz ne kadar Facebook kurallarına uygun olursa, reklamınız da o kadar fazla kişiye ulaşacaktır. Örneğin eğer bir komedi sayfasının reklamını yapıyorsanız, yazının görsel üzerinde olmamasına dikkat edin. Sayfanızı en güzel temsil edecek görseli, en az metin ile paylaşın. Böylelikle 5-10 TL gibi bir fiyata sayfanızın görüntülenmesinde büyük bir artış sağlayabilirsiniz. Bu arada facebook reklam ücretleri siz ne kadar belirseniz, o kadardır. Daha fazlası sizden kesilmeyecektir.

2-) Hitap Edeceğiniz Kitle En Önemli Silahınız!

Tüm görsellerinizi ayarladınız ve artık hitap edeceğiniz kitleyi belirlemek gerekiyor. Burası reklamın en can alıcı noktalarından biri. Sayfanız ne üzerine ise hitap edeceğiniz kitleyi buna göre belirleyin. Sayfanızın hitap ettiği yaş değerlerini iyi tespit edin ve o bölüme odaklanın. Örneğin eğer yemek tarifleri sayfanız için reklam verecekseniz, 25-35 yaş arasındaki kadınlara hitap ederseniz; çok fazla geri dönüş alırsınız. Aynı şekilde arabalar ya da futbol üzerine bir sayfanız varsa, 18-40 yaş arasındaki erkeklere hitap edebilir; erişiminizi iki katına çıkarabilirsiniz. Yaş aralığı ne kadar önemliyse, hitap edeceğiniz insanların ilgi alanları da o kadar önemli. Sayfanıza benzer sayfaları seçerken, hangi sayfaların çok aktif olduğuna dikkat edin. Seçeceğiniz sayfalar, sizi takip edecek kişilere uymalıdır. Komedi sayfalarınız için ülke çapında isim yapmış ve aktif sayfaları tercih edebilirsiniz. Cezmikalorife,9gagturkey gibi sayfalar komedi sayfanızın reklamını yaparken kullanılabilecek en iyi sayfalardandır. Aynı şekilde diğer sayfalarınız için de sektörün ileri gelen sayfalarını iyi araştırmanız gerekmektedir.

3-) Görselinizde Kendinizi İyi İfade Edin!

Facebook reklamları verirken genelde görseller kullanılır. Siz de kendinizi en iyi ifade edebilmek için, sayfanızı tanıtacak bir görsel seçmelisiniz. İnsanlar görselinizi gördüklerinde, onları çeken bir şeyler olmalı. Eğer yeterince iyi bir görsel seçiminde bulunmazsanız, reklamlarınız istediğiniz erişimi sağlayamayacaktır.

Bu yazımızda aklında facebook reklamları işe yarıyor mu sorusu olanlar için, reklamların nasıl işe yarayacağından bahsettik. Umarım sizler bu yazıdan sonra verdiğiniz reklamlar iyi erişimler alır.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉