• PAYLAŞ

Facebook’ta Profil Videosu Nasıl Hazırlanır ?

  • 31/07/2016 - 17:27
  • 0 Yorum
  • 712 görüntüleme

Sosyal ağ devi olan Facebook, son dönemde kullanıcılarının profillerine olukça yoğunlaşmış durumda. Dünya geneline baktığınız da en çok konu olan, sosyal ağlar üzerinde tartışma konusu olan popüler olayları profil fotoğrafı olarak taşımamıza olanak sağlayan Facebook’un kullanıcılara sunduğu profil videoları son derece ilgi çekmekte. Facebook profilinizde durağan resim kullanmanız yerine video hazırlayarak koymanıza olanak sağlıyor.

facebook-profil-videosu-nasıl-hazırlanır

Facebook’un  son dönemler de kullanıcılarına sunduğu olanakların bir çoğu profil resimleri üzerine. Star Wars’un meşhur ışın kılıcı ile resim çektirme, Tuttuğumuz takımın renklerini ekleme, gök kuşağı yapma gibi profile koyduğumuz resimlerimizi canlandıran hazır olarak sunulan görsellerin ardından şimdi de profil videosu ile yaratıcı profiller hazırlama imkanı sunuluyor. Facebook uygulamasında profilimiz için hazırlayacağımız video görüntüsünün 7 saniye ile kısıtlı olduğunu bu nedenle de yaratıcı videolar hazırlamak için üzerinde biraz düşünmek lazım diyebiliriz.

Facebook uygulamasında profil resminizi istediğiniz gibi hareketlendirmek için uygulamanız gerekenler oldukça basit. Mobil cihazınız üzerinden Facebook uygulamasını açıyorsunuz ve kendi profilinize giriş yaptıktan sonra profil düzenleme sekmelerinin arasından Yeni Bir Profil Videosu Çek sekmesine dokunuyorsunuz.

facebook-profil-videosu-nasıl-hazırlanır

Cihazınızda bildiğiniz klasik video çekim ekranı açılacak. Hazırlamış olduğunuz videonuzun istediğiniz kısmını kırpabiliyor, sesi tamamen çıkarabiliyorsunuz. Videonuzu hazırladıktan sonra ön izlemesini de kolayca görebiliyorsunuz. Son aşama olarak yapmanız gereke videonuzun üzerine tıklayarak uygula dediğinizde artık Facebook uygulamanızdaki profilinizde sabit resminiz yerine kendi hazırlamış olduğunuz videonuz gif formatında görseliniz yer alıyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉