• PAYLAŞ

Google Android Yeni Sürümünün Adını Açıkladı

  • 02/07/2016 - 23:49
  • 0 Yorum
  • 638 görüntüleme

içerik

Google uzun süredir üzerinde çalıştığı Android sürümünü sunmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde Google yeni bir Android sürüm hazırlayacağını ve ismin N ile başlayacağını duyurarak kullanıcılarına bir anket açarak N harfi ile başlayan tatlı türü isimlerine oylama yapmasını istedi. Google açtığı bu anket oldukça ilgi görürken ülkemizden çok ilginç bir isimle ankete katılım oldu. Türkiye’den oylamaya açılan Namık ismi bir çok site tarafından oy toplamaya çalışılsa da Google bu amacı çok da ciddiye almış gözükmüyor.

Google tarafından yapılan ankette en çok N harfi ile başlayan tatlı isimi olarak Nutella önerilmişti, Android’in yeni isminin Nutella olmasına kesin gözü ile bakılırken yapılan açıklamaya göre öyle olmadı. Google Android ‘in yeni sürümüne verilecek olan adı Android Nougat olarak açıkladı. Ankete katılan bir çok kullanıcıyı hayal kırıklığına uğratan açıklamanın ardından gözler Google çevrilerek bir açıklama beklenmişti. Google’dan bir açıklama yapılmazken sonradan yayılan dedikodulara göre Nutella isminin zaten bir marka olması ve Nutella ile Google arasından bir anlaşmaya varılamaması olarak dillendirildi. Google tarafından yapılan ankette ikici sırada olan Nougat tercih edilmesinin sebebi Google bu ismi daha çok sevdiğinden de kaynaklanıyor olabilir. Android yeni sürümü olarak gelecek olan   Android Nougat kelime anlamın da vanilya ve bal karışımı ile yapılan bir helva türü KOZ HELVA anlamına geliyor.

images

Google Android sürümlerine verdiği isim plotikasına bakarsanız bundan başka bir isimi de tercih etmeyeceklerini de kabul etmek lazım.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉