• PAYLAŞ

Google’dan İnternet Hızı Test Hizmeti

  • 14/07/2016 - 13:35
  • 0 Yorum
  • 667 görüntüleme

google-hiz-testi-kuruyor

Google aslında hızlı arama motoru olarak görülse de bir çok alanda sessiz bir şekilde faaliyet göstermekte. Google aynı zaman da yaptığı çalışmaları duyurmadan yapmayı sevmesi gibi bir alışkanlığı var. Daha önceleri de bu tip yeniliklerle karşılaşmış ve kullanıcılar tarafından fark edilmişti. Google uzun zamandan beri konumunda rakibi olmadığı için lider olan Ookla’ ya alternatif bir uygulamayla geliyor.

Google, hazırlamış olduğu bu uygulama aynı zaman da  Ookla’ya çok ciddi  rakip olabilecek işlevsel bir internet hızınızı test edecek uygulama  geliştirdi; internet hızınız bundan sonra Google’a emanet!

İnternet hızını test etmek için kullandığımız yıllardır tek tercih edilen platform olan Ookla, son dönemlerde Netflix’in kullanıma sunduğu benzer bir seçenekle oldukça ciddi bir rakiple karşı karşıya kalmıştı. Bundan sonra öyle görünüyor ki bu alandaki rekabet daha da kızışarak teknoloji devi Google’ın da oyuna adım atmasıyla firmalar için karışık bir hale gelecektir.

Google, hazırlamış olduğu bu uygulama doğrudan arama çubuğu üzerinden çalışan tek bir tık ile internet hızı testini kullanıma sunmaya amaçlıyor. İnternet pazarlamacısı olarak çalışan Dr. Pete Meyers, Google arama motoruna  “check internet speed” (“internet hızını kontrol et”) ifadesiyle kullanılarak yapılan arama sonuçlarında görülen bir internet hızı kontrol eden uygulama gördüğünü açıkladı. Google arama motorun da internet hızımı kontrol et seçeneğini tıkladığınızda karşınıza  Google’ın hizmeti olan Measurement Lab adı verilmiş ölçüm birimi bağlantı hızınızı kontrol etmeye başlıyor ve sistem sonucu hazırladığın da yöneticilerine yardımcı olabilecek birçok detay veriyor.

Google hazırladığı söz konusu uygulama halihazırda bulunan kullanıcıların büyük bir kısmı için henüz aktif değil. Diğer yandan uygulamaya bakmak isteyen kullanıcılar için Google arama kısmına  Measurement Labs yazmaları sonucunda “NDT” aracı benzer bir işlev görecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉