• PAYLAŞ

Google’ın Project Tango Teknolojisi Lenovo’da  

  • 07/07/2016 - 14:09
  • 0 Yorum
  • 686 görüntüleme

Lenovo-Phab-2-Plus
Akıllı telefonlara baktığınızda oldukça fazla  sayıda yeteneğe sahipken, her geçen gün bunlara yenileri eklenmeye devam ediyor. Son dönemde peş peşe yeni akıllı telefonlarını tanıtan Lenovo da, piyasaya sürdüğü yeni akıllı telefonu ile oldukça donanımlı olan cihazına özel bir yetenek ile bir yenisini daha ekledi. Google’ın Project Tango olarak teknoloji dünyasına lanse ettiği
ve kullanım alanı olarak akıllı telefonlara arttırılmış gerçeklik özelliği sunacak lenovo-600-1000x562olan yeni teknoloji, ilk kez bir akıllı telefonda kullanıldı ; bu akıllı telefon da  Lenovo’nun Phab 2 Pro modeli. Lenovo bu teknolojiyi kullanan ilk firma olma avantajını yakaladı.

Daha önce bu teknoloji hakkında, prototip aşamasında olan bir akıllı telefonda Tango teknolojisinden kullanabilmesi için ek işlemcilerin gerekeceği öne sürülüyordu. Gelinen aşamaya bakıldığın da  Snapdragon 600 ve 800 serisi çipleriyle uyumlu hale getirildi Tango, bu sayade ek işlemcilere ihtiyaç duymaz hale geldi. Hazırlanan teknolojinin ilk örneğini de  Lenovo’nun  ürettiği Snapdragon 652 Lenovo-Phabişlemcisi ile gelen Phab 2 Pro modeli oldu.

Lenovo’nun Phab 2 Pro modelinin, Tango AR yeteneklerini sergileyebilmesi için dört çekirdekli Snapdagon 652 işlemci kullanılması yetiyor. Qualcomm’un halihazırdaki bu çipleriyle optimize edilen teknoloji bu sayede ekstra çiplere ihtiyaç duymaması aynı zaman da ekstra güce de ihtiyaç duymuyor anlamına geliyor. Google bu teknoloji üzerinde çalışmaya devam ederken, Qualcomm ve telefon üreticileri,  daha fazla çipin Tango teknolojisi ile uyumlu olması için çaba sarf ediyor.

2016 yılının Eylül aylarında piyasaya çıkması planlanan Lenovo Phab 2 Pro modeli ile özellikle Tango teknolojisi desteğiyle sunacağı cihazdan büyük beklenti içinde, çevrede ve telefonun kamerasın da yer alan sensörler sayesinde, gerçek dünya ile sanal dünyayı birleştirme aşamasında ne kadar başarılı olacak, bunu hep birlikte göreceğiz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉