• PAYLAŞ

Görünmez Yapan Fular 

  • 07/07/2016 - 13:55
  • 0 Yorum
  • 735 görüntüleme

fularGörünmez olmak artık hiç de zor değil, insan okuduğu zaman bile inanası gelmiyor. Yıllar boyunca televizyonlarda izlediğimiz oldukça da beğeni toplayan Görünmez Adam filmi gibi görünmezlikte gerçek oluyor. Teknolojinin gelişmesi ve bu teknolojinin kullanımının her alana dağılması sonucu her gün yeni ve yaratıcı fikirlerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Son zamanlarda birbirinden farklı konularda çok yeni gelişmeler yeni tasarımlara denk geliyoruz. Sosyal medyada en çok konuşulanlar arasında olan görünmezlik konusunu sizler için mercek altına aldık. Kendinden bu kadar çok söz ettiren bu görünmezlik aslında ne kadar merak uyandırıcı ? Yaptığımız incelemelerin bize getirdiği nokta aslında son derece ilginç ve gerçekten de görünmez yapıyor.

Görünmezlik diye adlandırılan ve sosyal medyayı yerinden oynatan fularikiteknolojinin geldiği son noktayı da gözler önüne seriyor. Sosyal medyada dolaşan görünmezlik tam olarak gerçek hayatda görünmezlik anlamına gelmiyor üstünüze giydiğiniz bir fular  resim çekimleri ve video görüntülerinde sizleri görünmez yapması. Fular özel bir taş kullanılarak imal edilmiş taşın ismi ; nanosperikal kristal bu taşın çok özel bir yeteneği var ışığı geri yansıtıyor. Fotoğraf ve video çekimlerinde flaş yardımlı ile alnın görüntülerin ışığın geri yansıması nedeni ile sizin sadece bir karanlıktan ibaret olmanıza neden oluyor. Nanosperikal kristal’ i biraz incelediğimizde sizi görünmez yapması için, çekilen fotoğrafların mutlaka flaş patlaması ile çekilmesi gerektiği kristal şu aşamada sadece bu şekilde tepkimeye giriyor. Kristali bir fular üzerine işleyerek sizleri fotoğraf ve videolarda görünmez hale getirmesi sağlanmış. Fuları satışa sunun firma ben fular kullanmak istemiyorum diyenlere özel tasarım istedikleri  herhangi bir ürün üzerinde de uygulama yapıyor. Firmanın satışa sunduğu fular 1250 tl civarın da.

Teknolojinin son ürünü olan bu fularlar bizce en çok geceleri paparazzilerle köşe kapmaca oynayan ünlülere yarar. Fular sayesinde fotoğraf çekimlerinden kaçmalarına gerek kalmaz tabi daha yeni bir teknoloji çıkıp görünmez olanları görünür yapmazlarsa…

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉