• PAYLAŞ

Göz Altı Makyajı Nasıl Yapılır

  • 21/09/2016 - 22:53
  • 0 Yorum
  • 790 görüntüleme

Göz Altı Makyajı Nasıl Yapılır?

Güzellik bazılarına göre görecelidir, bazılarına göre değildir. Güzellik geçici bir kavram olabilir. Bazen yaşlılık nedeniyle bazen de kendimize yeteri kadar bakmamamızdan dolayı güzelliğimizi kaybedebiliriz. Güzelliğin ilk bakıldığı yer yüz bölgesidir. Temiz ve güzel bir yüze sahip olmak için makyaj bizleri kurtarıcısıdır. Yüzün içerisinde en çok hasara uğrayan bölge göz kısımlarıdır. Bu nedenle göz altına yapılacak makyaj dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Aşırıya kaçmadan, ten rengimizle uygun bir şekilde uygulanan detaylar ile dikkate değer bir makyaj yapılmalıdır. Bu yayınımızda sizlere göz altı makyajı nasıl yapılır detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

goz-alti-makyaji-nasil-yapilir-1

Göz altı makyajı nasıl yapılır?

Makyaj konusunda uzman olan ve hayatlarını bu şekilde kazanan profesyonellerden aldığımız bilgiler ışığında sizlere açıklamalarda bulunacağız. Göz altında oluşan morlukların kapatılması için aşırı miktar kapatıcı kullanılmasının yanlış bir tercih olduğu söyleniyor. Bu durum nedeniyle morlukların kapatmak yerine onları daha belirgin hale getirebileceğiniz söyleniyor.

Kapatıcılar yerine göz bölgenizi temizlemeye yarayan kamufle işine yarayan kozmetik ürünlerini tercih etmeniz gerektiğinin vurgusu yapılıyor. Bu konuda satış yapan çok sayıda kişisel bakım ürünleri firması sizlere istediğiniz ürünleri temin etmekte yardımcı olacaktır. Eğer gene de kapatıcı kullanmak istiyorsanız çok az miktarlarda kullanmanız tavsiye ediliyor. Kapatıcı genelde morlukların ve akne izlerinin olduğu bölgelerde gerekli şekilde kullanılırsa işe yaramaktadır. Sizde bu konuya dikkat etmelisiniz.

Göz altı morluklarını kapatmak için kapatıcı yerine düzeltici malzemeler uygulamanız daha doğru bir karar olacaktır. Bunun için doğru renk tercihi yapmanız çok önemlidir. Eğer doğru düzelticiler ile morlukları kapatmazsanız yüzünüzde anlam veremediğiniz farklı bir renk ortaya çıkabilir. Düzelticiler için tavsiye edilen sihirli renk olarak Turuncu olduğu söyleniyor. Turuncu renk mor ile birleştiğinde gerekli kapatma işlemini yapmanıza yardımcı olacaktır.

Göz bölgesine uygulanacak ister kapatıcı isterse düzeltici malzemeler V şeklinde uygulanması gerekiyor. V şeklinde uygulanmasında ki amaç gözlerin daha net bir şekilde ortaya çıkmasını sağlamaktan başka bir şey değildir. Bu kurala mutlaka dikkat ederek kendi makyajınızı yaparken uygulamalısınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉