• PAYLAŞ

GÖZ ŞEKLİNE GÖRE MAKYAJ YAPMA TEKNİKLERİ

  • 02/05/2017 - 18:00
  • 0 Yorum
  • 793 görüntüleme

Makyaj yaparken göz şekline önem vermekte ise göz şekline göre makyaj nasıl yapılır? İnceleyerek gözlerinizin güzelliğini daha çok ön plana çıkarabilirsiniz. Göz şekline uygun makyaj olarak altı farklı göz yapısını inceleyelim:

Çukur göz yapısına göre makyaj: bu göz şeklinde gözler çukurlu bir yapıya sahip olduğundan dolayı kaş kemikleri daha çıkıktır. Bu göz şekline uygun makyaj yaparken açık renkteki farları göz kapaklarına sürerek, göz çukuruna ise daha koyu renk ile gölgelendirme yapabilirsiniz, kirpik diplerine koyu renkte eye liner sürerek gölge dağıtılabilir. Kaş altlarına ise aydınlatıcı ürün kullanarak gözlere boyut kazandırılabilir.

Çıkık göz yapısına göre makyaj: eğer çıkık ve iri göz yapılarınız bulunuyor ise yüz hattınızda en fazla dikkat çeken yer gözleriniz olacaktır. Bu göz şekline uygun olan ise doğal bir şekilde makyaj yapmak olacaktır. Ayrıca takma kirpikler ile gözlerin geride durmasını gösterebilirsiniz.

Yakın göz yapısına göre makyaj: göz pınarları arasındaki mesafenin göz yapısına göre daha dar olması halinde göz pınarlarına açık renklerde ve aydınlatıcı farlar kullanabilirsiniz. Bu şekilde ise yakın yapılı gözlerin birbirine uzak durması sağlanabilir. Gözler arasındaki dar mesafeyi görsel açıdan dikkati kaldırmak için gözdeki v kısmına takma kirpikler takılabilir.

Uzak göz yapısına göre makyaj: göz pınarı arasındaki mesafe gözden daha geniş görünümdedir. Eyeliner kullanılırken göz pınarına doğru vurgu yapılabilir. Göz pınarların yakın yerlerdeki minik kirpiklere maskara uygulanabilir. Yakın gözler için önerilenlerden uzak durulması gerekir. Göz pınarlarını aydınlatan ürünler kullanmak gözler arasındaki mesafenin daha uzak görünmesine neden olur.

Aşağı sarkık yapılı göz makyajı: gözlerin dış kısımları hafif içe doğru sarkık bir şekilde ise makyaj yaparken gözlerin dış kısmına 45 derece kadar bir açı ile eyeliner yukarı doğru uzatılabilir. Böylece sarkık bir görüntüden kurtulabilirsiniz.

Badem göz yapısına göre makyaj: bu göz şekline göre her türlü makyaj uygun olsa da doğal göz şeklini bozmamak için eyeliner ve far kullanmak en uygunu olacaktır. Takma kirpik kullanıp gözler daha çekici hale getirilebilir. Sizlerde bu yazıdan faydalanarak göz şeklinize uygun makyaj yaparak gözlerini daha güzel hale getirebilirsiniz.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉