• PAYLAŞ

Greyfurt Yağı ve Faydaları

  • 29/06/2016 - 15:58
  • 0 Yorum
  • 967 görüntüleme

images

Greyfurt meyveler arasında en yararlı olanlardan bir tanesidir, meye olarak tüketilebildiği gibi aynı zamanda Greyfurt yağı çıkarılarak da kullanılmaktadır. Greyfurt bir güzellik uzmanı tarafından tercih edilen aynı zaman da selüloit oluşumuna ve oluşan selüloitlerin iyileşmesinde önemli bir etkendir.

Narenciyeler arasında en başı çekmekte olan greyfurt, kullanımı açısından oldukça çok yönlü olmaktadır. Greyfurt yağının bir diğer özelliği ise hem haricen hem de dahilen kullanımı uygun olmasıdır. Örnek olarak vermek gerekirse fazla kilolarınızdan şikayetçi iseniz ;  fazla kilolarınızdan ve yağlarınızdan kurtulmak için cildinize uygulama yaparak çok iyi sonuçlar alabilirsiniz. Ya da kendinizi çok halsiz ve yorgun hissediyorsanız kendinize gelmek için ; bir bardak suyun içerisine, birkaç damla greyfurt yağı damlatarak içebilirsiniz. Greyfurt yağının içerisinde bulunan yüksek oranda C vitamini, çok kısa sürede enerjinizi toplamanıza kendinizi iyi hissetmenize neden olacaktır.

grapefruit-juice-weight-loss

Greyfurt Yağı grip ve soğuk algınlığına, halsizlik ve huzursuzluk konusunda rahatlamaya, bayanlarda göğüs yapısının sıkılaşmasına, zayıflamada ve vücudun sıvı miktarını dengelemek Greyfurt yağının kullanım alanlarından bazılarıdır.

Greyfurt Yağı hazır bir şekilde alabileceğiniz gibi aynı zamanda evde kendi imkanlarınızla da yapabilirsiniz. Kendi imkanlarınızla  Greyfurt yağı yapmak için gerekli olan malzemeleri listesi.

-10 adet mutlaka organik greyfurt

-1 adet cam kase

-1 adet kabuk soyucu

-1 adet küçük boyda bir tencere

-30 cm kadar Muslin kumaşı

-1 adet Lastik bant

-1 adet büyük boy çaydanlık

-1 adet orta boylarda kavanoz

-1 adet küçük huni

-Organik ve kesinlikle el değmemiş zeytinyağı

Greyfurt Yağının hazırlanışı ;

-Greyfurtları iyice yıkayıp kabuklarını soyun. Kabuklar mutlaka üst üste gelecek şekilde dizilerek ısı yalıtımı cam kaseye koyun.

-Hazırladığımız kaseyi greyfurt kabuklarının üzerini  tamamen kaplayacak kadar zeytinyağı ile doldurun.

-Tencerenizi yarıya kadar su ile doldurduktan sonra içine cam kaseyi yerleştirin. Bu aşamadan sonra kısık ateşte beş saat kadar kaynayacak şekilde bekletin.

-Hazırladığımız huninin başını muslin kumaşı ile iyice kaplayıp lastik bantla sabitliyoruz. Cam kavanoza huninin alt kısmını düzgün bir şekilde yerleştirin.

-Yağ karışımı hazır olduğun da  muslin kapaklı huni yardımıyla süzerek kavanoza yavaşça  doldurun. Mutlaka soğuk ve kuru yerlerde saklayın.

 

[Toplam:1    Ortalama:2/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉