• PAYLAŞ

Hiç Bilinmeyen 15 Para Kazanma Yolu nelerdir?

 • 05/01/2017 - 16:15
 • 0 Yorum
 • 596 görüntüleme

Hiç Bilinmeyen 15 Para Kazanma Yolu nelerdir?

Amacımız hayatımızı en iyi şekilde sürdürmek olduğu için para kazanmak isteriz. Her insan kendisine para kazanacak bir iş bulmak zorundadır. Bu işler genelde aynıdır. Memur olmak, bir iş yeri açmak gibi işler herkesin bildiği ve istediği işlerdir. Ancak dünya üzerinde birçok kişinin bilmediği işler vardır. Ya da bilse de yapmak istemediği işlerdir. Çünkü bir emek harcayarak bir iş yapmak yerine her zaman kolay yoldan para kazanmak bizim önceliğimizdir. Bu yazımızda sizlere çok az insan tarafından bilinen farklı 20 iş alanı hakkında size bilgi vermeye çalışacağız.

 1. Böcek yetiştiriciliği

Ülkemizde bu iş koluna kimsenin girmek istemediğini söyleyebiliriz. Ancak ipek böceği yetiştiriciliği yaparak 40-50 gün içerisinde 5 bin TL’ye yakın bir gelir elde edebilirsiniz.

 1. Şarkı Yazmak

Birçok kişi hayatının bir döneminde mutlaka birkaç satır karalamıştır. Ancak bu işi profesyonelliğe döken çok az insan vardır. Bir kez başarılı bir şarkı yazmanız belki de hayatınızın kurtulması için yeterli olabilir.

 1. Forex piyasası

Bu konu hakkında birçok yazı yazdık. Ülkemizde en az bilinin para piyasalarından birisidir. Ancak az kişinin bildiği bu piyasa aslında yatırımcılarına yüksek miktarda gelir kazandırması ile bilinmektedir.

 

 1. Arkadaşlık Etmek

İnsanlar kendileri ile arkadaşlık edecek kişilere özellikle gelişmiş ülkelerde yüksek bedeller verebiliyor. Profesyonel arkadaşlık geleceğin mesleklerinden birisi gibi duruyor.

 1. Denek Olmak

Bunun için biraz cesaretiniz olması gerekiyor. Çünkü ilaç firmaları kendi isteği ile yeni üretilen ilaçları denemelerini halinde deneklere yüksek bedeller veriyor.

 1. Hasta ve Diyet Yemekleri yapmak

Mutfakta iyiyseniz şeker, kolesterol gibi hastalıkları bulunan insanlara ya da aşırı kiloları bulunan insanlara özel yemek yaparak gelir elde edebilirsiniz.

 1. Stok Fotoğrafçılığı

Fotoğraf çekerek para kazanılacağını herkes bilir. Ancak bunu bir kuruluşun altında değil özel olarak çekim yaparak belirli sitelere yükleyerek para kazanılacağını bilmiyor olabilirsiniz. Bunun için bir fotoğraf makinanızın ve fotoğraf çekme merakınız olması gerekir.

 1. Arabayı Reklam Panosu Yapmak

Arabanız sayesinde para kazanabileceğinizi bilmiyor olabilirsiniz. Bunun için sadece arabanızı anlaşacağınız firmanın reklam panosu haline getirmeniz yeterli olacaktır. Belirli bir vergi vermek zorundasınız.

 1. Sanal Asistanlık Yapmak

Şirket sahiplerinin kullandığı bir iş kolu diyebiliriz. Bir yardımcı isteyen ancak, bu yardımcının ona her an ne yanında bulunması istemeyen yöneticilerin kullandığı bir iş alanıdır.

 1. Viral Videolar Yapmak

İnsanlar günümüzde okumak yerine izlemeyi tercih ediyorlar. Bu şekilde insanların izleyeceği videolar yaparak internete yükleyerek gelir elde edebilirsiniz. Tek bir video sayesinde zengin olabilirsiniz.

 1. Tahıl Ticareti Yapmak

Anadolu’nun küçük kasabalarında gelir elde etmek amacı ile kullanılan bir iş koludur. Bunu ister profesyonel isterseniz de amatör olarak yaparak gelir elde edebilirsiniz.

 1. Ütü ve Kıyafet Tamiri Yapmak

Evinizde, ütü ve elbise tamiri yaparak para kazanabilirsiniz. Özellikle bekar insanlar bu yöntemi kullanmayı sıklıkla tercih ediyorlar.

 1. Uygulama İndirmek

Akıllı telefonu olan kişilerin birçoğu bu telefonlar sayesinde gelir elde edeceklerini bilmezler. Biraz araştırma yaparak telefonuna uygulama indirerek gelir elde edebileceğiniz sistemler bulunmaktadır.

 1. Kırsal Turizme Yönelmek

Büyük şehirlerde yaşayan insanların hafta sonu dahi olsa şehirden uzaklaşmak isterler. Bunun için köylere gitmeyi tercih edebilirler. Eğer büyük şehirlere yakın bir köyünüz varsa bu işten gelir elde edebilirsiniz.

 1. Oyuncak Yapmak

Büyük bir oyuncak endüstrisi olmasına rağmen insanlar el yapımı oyuncaklara daha yüksek ücretler vererek almak istiyor. El beceriniz varsa bu alandan para kazanabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
 • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉