• PAYLAŞ

Instagram Otomatik Hesap Takibi Nasıl Kapatılır ?

  • 22/09/2016 - 08:35
  • 0 Yorum
  • 981 görüntüleme

Instagram Otomatik Hesap Takibi Nasıl Kapatılır ?

Instagram bazı durumlara göre uygulama içerisinde otomatik ayarlar yapması ile bilinen bir uygulama. Uygulama içerisinde kullanıcıların fark etmediği durumlarda yapılan güncellemelerle beraber varsayılan ayarlar yapılıyor. Bu haberiniz olmadan yapılan ayarlar arasında bilinmeyen hesapları takip ediyor olma ihtimaliniz oldukça yüksek. Instagram hesabınıza giriş yaptığınız da daha önceden hiç tanımadığınız, yada takip etmeyi seçmediğiniz hesaplar ile karşılaşmanız paylaşımlarını görmeniz mümkün olabiliyor. Instagram uygulaması bunu neden yapıyor? Sorusuna cevap olarak gelen güncellemeler dahil bir çok nedeni olabilir. Instagram hesabınızı incelediğinizde kendi kendine başka hesapları takip etmeye başlamış ise, bunun çeşitli sebeplerinin olduğunu bu etkenlerin sadece uygulamadan kaynaklanmadığının da altını çizmek gerekir. Instagram hesabınızda bulunan bu sebeplerden hem de bu sıkıntıdan kurtulmanız için bazı küçük detayları sizin için araştırdık ve bulduk.

Instagram hesabınızın bilmediğiniz  hesapları takip ediyor olmasının nedenleri çok kesin olarak saptanması mümkün olmasa da bundan kurtulmanız mümkün. Hesabınız içerisinden almanız gereken önlemleri ve nedenlerini birkaç başlık altında topladık.

Instagram Eklentileri

 

resim-1

resim-2

Instagram hesabınıza giriş yapın ve kullanıcı adınızın hemen yan kısmında yer alan Profili Düzenle sekmesini kullanarak Hesap Ayarları penceresini açın. Açılan pencere üzerinden Uygulamaları Yönet seçeneğinden İzinli uygulamalar listesine bir göz atıyoruz. İstememiz dışında olan 3‘üncü parti uygulamaların tamamının hesabınıza erişimini kapatmalısınız.

resim-3

Uygulamalardan tamamen kurtulmak istiyorsanız karşınıza çıkacak olan diyalog kutusu içerisinden olumlu cevabı işaretlerseniz Instagram uygulaması bu sayede istemediğiniz hesapları takip etmekten vazgeçecektir.

Profilinizi Gözden Geçirmelisiniz

Profil sayfanıza giriş yapın ve Profili Düzenle seçeneğinin en alt kısmında yer alan  benzer hesaplar tavsiye sekmesinin yanında bulunan tik işaretini kaldırın. Bu seçeneği kapatmanız kullanıcılara  sizi tavsiye eden özelliği durduracak ve kullanıcılara her hangi bir takip isteği göndermediğinizden dolayı eko olarak adlandırılan  işleme maruz kalmanızı da önlenmiş olacak.

resim-4

Sizlere önerdiğimiz bu ipuçları sayesinde büyük bir olasılıkla Instagram hesabınız otomatik olarak başka hesapları takip etmeyi bırakacaktır. Sizin yapmanız gereken ise daha önceden otomatik olarak hesabınıza eklenen kullanıcıları bularak takibi bırakmanız olacak.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉