• PAYLAŞ

İnstagram Uygulamasında Zoom Nasıl Yapılır?

  • 06/09/2016 - 15:40
  • 0 Yorum
  • 750 görüntüleme

Instagram uygulaması kullanıcıları görüntülemiş oldukları fotoğraf yada videolara artık kolayca Zoom yapabilecekler. Özellik ilk olarak iOS platformu üzerinde aktif edildi.

Facebook bünyesine katılan Instagram o günden bu güne kadar bir çok değişiklikler yaptı. Yapılan değişikliklerin neredeyse tamamı denilecek kadarı kullanıcılardan olumlu yorumlarını almayı başardı. Tasarım, hikayem reklam, efektlerin geliştirilmesi gibi bir çok yeni özelliğin ardından yeni gelen fotoğraflara zoom özelliği Instagram kullanıcıları tarafından olumlu karşılanmış gibi gözüküyor.

Instagram uygulamasını diğer sosyal medya uygulamalarında farkı yakınlaştırmanın bulunmamasıydı veya birçok kullanıcının memnun olmamasına neden olan detayda diyebiliriz. Sosyal ağlara yüklenmiş olan resimlerin kalitesi düşürüldüğü için zoom kullanıldığında çözünürlük kalitesi iyice düşebilirdi. Fakat Instagram uygulaması günümüz teknolojisini kullanarak zoom yapılan resimleri daha da detaylı gösterebilir.

Aslında uygulama içerisine yeni eklenen bu özellik son derece geç kalmış bir özellik olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Sonuç olarak tamamen resim ve video üzerine odaklanmış olan bir uygulamada resimleri büyütüp bakamamak oldukça tezat oluyordu. Sanırım kullanıcıların sesine kulak vererek bu soruna çözüm buldular diyerek konumuza geri dönelim.

Bir çok rakibinin olmasına rağmen Facebook ailesinde bulunan Instagram ve Whatsapp uygulamaları önümüzdeki zamanlarda yapacakları güncellemeler sayesindeki yeniliklerle hız kesmeden büyümeye devam edecek gibi görünüyor.

Gelelim Instagram uygulamasında İOS platformunda kullanılacak olan yeni zoom özelliğinin detaylarına. Öncelikle yakın bir zaman da Android işletim sistemli cihazlara da bu özelliğin geleceğini belirtelim.

İlk olarak Instagram hesabınıza giriş yapıyoruz. Ardında incelemek istediğiniz hesabın yada fotoğrafı açıyoruz.

instagram-zoom-nasil-yapilir-1

Ardından her zaman telefonda resim çektiğimiz de veya bir sayfayı okuduğunuzda büyütme işlemini yaparken kullandığımız aynı metodu izliyoruz ekranın ortasına iki parmağımızı koyarak farklı yöne doğru parmaklarımızı açıyoruz.

instagram-zoom-nasil-yapilir-2

Görselde belirttiğimiz gibi yapılacak olan işlemler son derece basit ve bilindik. Bundan sonra daha dikkatli bakmak istediğiniz her resmi kolaylıkla inceleyebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉