• PAYLAŞ

İnstagram’da Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır?

  • 24/07/2016 - 17:43
  • 0 Yorum
  • 680 görüntüleme

Gözde fotoğraf paylaşım uygulaması olan İnstagram yeni bir özelliği ile kullanıcılarının hayatına kolaylık sağlamayı amaçlıyor. Anlık olarak çektiğiniz ya da daha önceden çekmiş olduğunuz bir fotoğrafı o an yayınlamak zorundaydınız. Belirli bir zamanda yayınlanmak için bir ayar yapma şansına sahip değildiniz. İnstagram üzerinde bunu yapma şansınız gene yok bunun için Buffer isimli bir uygulama ile instagram hesabınızı eşleştirmeniz gerekiyor.

İlk olarak yapmanız gereken bir Buffer hesabı oluşturmalısınız. Daha sonra İnstagram ile Buffer’i eşleştirme işlemini gerçekleştirmelisiniz. Bunu yapmak için Buffer üzerinden İnstagram’a giriş yapmalısınız ve uygulamaya izin vermelisiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra fotoğrafınızı gönderi zamanı ile gönderme işlemini nasıl yapacağınızı anlatalım.

Bu işlemleri yaptıktan sonra sırada Buffer’ı telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Google Play Store ya da Apple APP Store’den telefonunuz işletimi sistemine göre uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz. Uygulamanın indirme işlemi bittikten sonra daha önceden oluşturduğunuz hesabınız ile uygulamaya giriş yapmalısınız. Giriş işlemini de basitçe tamamladıktan sonra açılan ekranın sağ alt tarafından bulunan kalem şeklindeki işarete dokunuyorsunuz ve paylaşmak istediğiniz fotoğrafı da seçerek bir gönderi hazırlıyorsunuz. Normalde nasıl paylaşacaksanız o şekilde hazırlamalısınız.

Gönderiyi de hazırladıktan sonra paylaşacağınız içeriğin alt tarafında bulunan Schedule adı verilen bölüme tıklıyorsunuz. Açılan ekranda gerekli saat ve tarih ayarınızı içeriğin yayınlanmasını istediğiniz tarihi göre ayarlıyorsunuz. Onay verdikten sonra içeriğiniz sizin istediğiniz tarih ve saatte paylaşılmak üzere hazır bir şekilde bekletilecektir. Bir çok sosyal medya uygulamasının içinde olan bu özellik Buffer sayesinde İnstagram için de uygulanabilmektedir. Bu sayede birçok fotoğrafınız için gönderi planlayarak vaktiniz olmadığı zamanlarda dahi foto paylaşmaya devam edeceksiniz.

En büyük fotoğraf paylaşım uygulaması olan servis özellikle Facebook tarafından satın alındıktan sonra bilinirliğini daha çok arttırmayı başarmıştır. Bu uygulamayı kullanarak kazanç elde eden çok sayıda insan vardır. Onlar için anlattığımız zaman ayarlayarak resim paylaşımı yapmak işlerine kolaylık sağlayacaktır. Sürekli olarak uygulamayı açmak zorunda kalmayacaklar ve bir sefer ayar yaptıktan sonra fotoğrafın düzenli olarak paylaşılmasını sağlayabileceklerdir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉