• PAYLAŞ

iOS 10 ile Aracın Park Konumu Bulma Özelliği Nasıl Çalışır ?

  • 24/09/2016 - 19:37
  • 0 Yorum
  • 1135 görüntüleme

iOS 10 ile Aracın Park Konumu Bulma Özelliği Nasıl Çalışır ?

iOS 10 işletim sistemi çok sayıda zengin özellik ile donatılmış başarılı olan bir iOS güncellemesi olarak karşımıza çıktı. Bu dikkat çekici özelliklerden biri de Harita uygulamasına katılan aracınızın Park Edilen Konumu Göster özelliği olmuş diyebiliriz.

Harita uygulaması iOS 10 işletim sistemi ile beraber genişçe iyileştirilmişti. Uygulama da Konum doğruluğu artırılmış ve önceki sürümlerle kıyasladığınızda  daha kullanıcı dostu özelliklerle sahip. Fakat kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran asıl özellik bahsettiğimiz  aracınızın Park Edilen Konumu Göster fonksiyonu oldu. Adından kolayca anlaşıldığı gibi uygulama kullanıcıya aracını nereye bıraktığını yerinde milim şaşma olmadan gösterebiliyor.

İOS 10 işletim sistemindeki bu yeni özelliği kullanmak için iPhone cihazınızı Bluetooth veya CarPlay özelliğini kullanarak aracınızla eşleştirme yapmanız gerekiyor. Aracınız ile İPhone cihazınız  bir kez iletişim kurduktan sonra  eğer yeni özellik aktif konumda ise aracınızı hangi alana park ettiğinizin bilgisi Harita uygulamasına içerisine kaydediliyor ve siz de cihazınız üzerinden bilgiye dilediğinizde anda  erişim sağlayabiliyorsunuz. İOS 10 işletim sistemi ile gelen yeni özelliği kullanmak istiyorsanız iPhone cihazınız üzerinden yapmanız gereken işlemleri sizlere görselleri ile anlatacağız.

ios-10-aracin-park-konumunu-bulma-ozelligi-nasil-calisir-2

İlk olarak iOS 10 yüklü olan cihazınızın ana ekranından Ayarlar sekmesine giriş yapın.

-Açılan sekme üzerinden ekranınızı aşağıya doğru kaydırarak liste üzerinden Harita uygulamasına giriş yapın.

-Uygulama içerisine giriş yaptıktan sonra seçenekler arasından Park Edilen Konumu Göster sekmesinde bulunan işareti aktif konuma getirin.

ios-10-aracin-park-konumunu-bulma-ozelligi-nasil-calisir-3

Bu adımları tamamlamanızın ardından yapmanız gereken İPhone cihazınızı CarPlay yada Bluetooth yolunu izleyerek eşleştirmek olacak. Bu işlem her aracın özelliklerine göre farklılık gösterdiğinden ve bilginiz yoksa aracınıza ait olan rehber kılavuz kitabından kolayca bulabilirsiniz. Eşleştirme işlemi  başarıya ulaştığında Ayarlar sekmesi > Bluetooth sekmesi > Aygıtlar sekmesinin içerisinde aracınızın adını görebileceksiniz.

Her şey tam olarak ayarlandığında, iPhone cihazınızın Harita uygulamasında iki farklı mavi simge göreceksiniz. Bu mavi  nokta biçiminde olan sizin konumunuz oluyor ve pim biçiminde olan ise aracınızın tam olarak konumunu gösterir. Daha fazla bilgi edinmek için pimin üzerine dokunmanız yeterli olacaktır. Aynı zaman da park ettiğiniz bölgeyi daha iyi hatırlamak amacı ile ayrılmadan önce bulunduğunuz noktanın bir fotoğrafını çekebilirsiniz.

 

 

[Toplam:4    Ortalama:1.5/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉