• PAYLAŞ

iOS 10 İşletim Sisteminin Özellikleri Nelerdir

  • 20/09/2016 - 18:55
  • 0 Yorum
  • 804 görüntüleme

iOS 10 İşletim Sisteminin Özellikleri Nelerdir ?

Apple tarafında şimdiye kadar yayınlanmış olan en büyük iOS işletim sistemi güncellemesi olan iOS 10 ile beraber sevilerek kullanılan bir çok özellik çok daha geliştirilmiş olmasıyla oldukça dikkat çekiyor. İOS işletim sistemiyle gelen bir çok özelliğin yanı sıra tasarımda da göze çarpan bir çok değişiklik mevcut olduğunu söyleyebiliriz. İOS 10 ile gelen yeni özellikleri sizler için inceleyerek detaylandırdık. Apple firmasının bu güne kadarki sunduğu en büyük güncellemenin detayları ;

ios10-isletim-sistemi-ozellikleri-2

-El yazısı: Mesaj yazarken artık kendi el yazınızı kullanarak aynı bir kağıt üzerine yazılıyormuş gibi görünmesini sağlayan animasyon kullanabilisiniz.

-Mesaj balonlarının görünümünü değiştirilebilmesi: Artık mesajlarınız da ister vurgulayarak isterseniz  de yüksek sesle kendinizi ifade etmeniz mümkün olacak.

 

-Görünmez mürekkep özelliği: Sevdiklerinize gizli bir mesaj yada fotoğraf gönderin, kaydırma hareketi kullanarak içeriği ortaya çıkmasına olanak sağlıyor.

-Kutlama Mesajları: Tüm ekranı kaplayacak şekilde ayarlanmış  animasyonlar sayesinde Doğum Günün Kutlu Olsun yada Tebrikler gibi kutlama mesajları daha görsel olarak gönderebilirsiniz.

-Tapback: O an içinde ne düşündüğünüzü göstermek adına sadece bir dokunuş sayesinde altı hızlı yanıttan birini seçerek gönderebilirsiniz.

-Kişisel dokunuşlar: Kalp atışları, ateş topları, çizimler ve daha fazlasını gönderebilme imkanı, isteğe bağlı olarak videoların üzerine çizim yapabilme olanağı.

-Çıkartmalar: Yazdığınız mesaj balonlarının üzerine yada bir fotoğrafı süslemek adına istediğiniz çıkarmaları ekleme olanağı.

-Kelimeleri emoji’lere dönüştürme: Yazdığınız sözcükleri emoji’lerle tek bir dokunuşla değiştirebilirsiniz.

-iMessage uygulamaları: İçerik oluşturmak veya paylaşmak, ödeme yapabilmeniz ve çok daha fazlası için uygulamalara kolayca erişim.

ios10-isletim-sistemi-ozellikleri-3

-Akıllı şehir rehberi: Harita uygulaması ile, gidebileceğiniz yerlere en hızlı ulaşım yollarına ilişkin olarak proaktif öneriler sunuyor.

-HomeKit: Yepyeni  bir özellik olan Ev uygulamasıyla ışıkları yakın, kapıların kilidini açın yada hatta panjurlarınızı kaldırın. Dilerseniz tüm bu işlemleri aynı anda yapabilme imkanı.

-Yeni tasarımıyla Apple Music: Basit ve oldukça kullanıcı dostu olan tasarımı, sevdiğiniz şarkıların keyfini çıkarmanızı oldukça kolaylaştırıyor. Aynı zaman da  müzik dinlerken şarkı sözlerini de görüntüleyebilme olanağı bulunuyor.

-İhtiyaç duyduğunuz bilgilere hızlı göz atmak adına  Hava Durumu, Takvim ve Borsa gibi uygulamalarda 3D Touch özelliğinin kullanılabilmesi.

-iPhone’unuzu hareket ettirin, uyansın: iPhone’unuzu uyandırmanız için hareket ettirmeniz yeter. Bildirimleriniz bu andan itibaren başka bir işleme gerek kalmadan okuyabilirsiniz.

-Bildirimler: Fotoğrafları yada videoları tek bir dokunuşla görüntülemenizi sağlayan ve mesajları doğrudan yanıtlamanızı imkan tanıyan zengin bildirimlerle tanışın.

-Fotoğraf etiketleri: Fotoğraflar kısmında, içlerinde bulunan kişilere ya da plaj, futbol maçı veya köpek yavrusu gibi dilediğiniz öğelere göre arayabilirsiniz.

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉