• PAYLAŞ

iPhone’da Sinyal Gücünü Sayılar İle Nasıl Gösterilir ?

  • 30/09/2016 - 21:57
  • 0 Yorum
  • 909 görüntüleme

iPhone’ cihazlarınızda hücresel bağlantı sinyal gücünü nasıl sayısal bir şekilde gösterebileceğinizi bu rehberimizde siz değerli nasilyapilir.com ziyaretçileri için anlatacağız.

Cep telefonları ve akıllı cihazlarda sinyal gücü gösterim konusunda geleneksel şekilde, sinyal gücünün bar çubukları adı verilen ince çubuklar ya da daireler ile ifade edilmesi şeklinde oluyor.

 

sinyal-gucu-rakam

 

Bu sinyal gösterimini sağlayan ince çubukların 4 tanesinin de dolu olmasının veya sadece birinin dolu olmasının sizlere ne ifade ettiği ise aslında gerçek kullanıcı açısından tam bir belirsizlik denebilir. Ancak sinyal gücünün yapısal şeklini değiştirerek, telefonunuzun gerçekte ne kadar seviyede çektiğini takip etmenin aslında daha kolay bir yolu var.

Bunun için yapmanız gerekenler ise şöyle:

1.iPhone üzerinden Telefon uygulamasını açın

  1. Klavye bölümüne gelip, *3001#12345#*, kodunu girin ve arama tuşuna basarak arama yapın.

sinyal-gucu-rakamla-nasil-yapilir

  1. Field Testmoduna giriş yapacaksınız. Bu ekranın sol üst bölümünde yer alan sinyal barına dokunup, barın oradan yok olup yerini verisel bir görüntü alabilmeniz için sayılara bırakmasını sağlayın.
  2. Akabinde akıllı cihazınızın Açma/kapatma/Tuş kilidi tuşuna basılı tutup, iPhone cihaz kapatma ekranının çıkmasını bekleyin.
  3. Kapatma ekranından çıkmak için belli bir süre Ana Ekrantuşuna basılı tutun. İşleminiz tamamlanacaktır.

 

iphone-sinyal-gucu

 

Eğer çıkan verisel görüntüyü sayısal norma döken sayısal değerlerden memnun kalmazsanız, geri dönüş için sadece yapmanız gereken şey ise her hangi bir ekran açık iken sinyal kısmında yer alan sayılara dokunmak olacaktır.

Peki Sayılar Ne İfade Ediyor?

Sinyal gücü bölümünde yer alan barın yerine gelen sayıların aslında ne ifade ettiğini merak eden ziyaretçilerimiz için ise şöyle açıklayım.

Cihazınızın sinyal gücünü dBm yani Decibel-miliwatts cinsinden ifade eden değerler size daha sağlıklı bir takip imkanı sunuyor. dBm değerleri için -80 ve üstü değerlerin normalde çok iyi olduğunu, -100 e altı değerlerin ise çok kötü sinyal kalitesi olduğunu bilmeniz yeterli olacaktır.

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉