• PAYLAŞ

iPhone’da Zil Sesi Ayarı Nasıl Yapılır?

  • 10/06/2017 - 14:00
  • 0 Yorum
  • 686 görüntüleme

Günümüzde çoğu kişinin kullanımında olan iPhone marka telefonlarda zil sesini nasıl ayarlanılabileceğini yazımızda detaylı olarak ele alacağız. Birçok kullanıcının sorunlarının başında gelen zil sesi sorununu çözmeniz için bilgiler aktaracağız. İlk öncelikle şunu bilmelisiniz ki diğer cihazlarda olan İnternet’ten indirip zil sesi yapma mantığı İphone marka cihazlarda yok. Bunu yapabilmeniz için uğraş vermeniz gerekmekte. iPhone’da zil sesini ayarlayabilmeniz için kendi altyapı uygulamalarından olan iTunes’in cihazınızda yüklü olması gerekiyor. Daha sonra bu uygulama sayesinde zil seslerini ayarlayabilirsiniz. Eğer bu yöntemi kullanmak istemezseniz, zil sesi yüklemeniz için farklı yöntemlerde mevcut. Sizde bu yazımızı okuyarak artık daha rahat bir şekilde cihazınıza müzik yükleyip zil sesi olarak ayarlayabilirsiniz.

iTunes Kullanarak Zil Sesi Nasıl Ayarlanır?

Bu yöntemi kullanmak için ilk öncelikle bir Apple kimliğinizin olması gerekmekte. Bu kimlik sayesinde uygulamayı yükleyip çalıştırabilirsiniz. iTunes sayesinde seçtiğiniz müziği başlama ve bitiş noktalarını belirleyerek cihazınızın zil sesi müziğini ayarlayabilirsiniz. Bu parçaları seçerken 40 saniye kuralına dikkat etmeniz gerekmekte. Çünkü zil sesleri için belirlenen süre 40 saniyedir. Daha sonrasında seçtiğiniz müziği ‘’AAC’’ sürümüne çevirmeniz gerekmekte. Bu işlemleri uyguladıktan sonra artık müziğinizi zil sesi olarak ayarlayarak cihazınıza yükleyebilirsiniz.

iTunes Kullanmadan Nasıl Zil Sesi Ayarlaması Yapabiliriz?

Eğer Apple ürünlerinden ayrılarak başka bir platform sayesinde cihazınıza müzik yüklemek istiyorsanız bunun yöntemleri de yok değil. iTunes kullanmak istemeyen kullanıcıların sıklıkla başvurduğu bu yöntem şuanda çok rağbet görmüş durumda. iPhone zil sesi ayarlaması için açılan sitelerden yapabileceğiniz bu uygulama sayesinde dilediğiniz parçayı formatını değiştirerek cihazınıza yükleyebilirsiniz. Şunu da belirtmeliyiz ki bu yöntemi kullanmanız için fazla çaba harcamanız gerekiyor. Format değiştirdikten parçayı cihazınıza yüklediğiniz esnada birçok hata ve uyarıyla karşılaşabilirsiniz. Bunun için güvenlik duvarını kapatmanız gerekmekte. Bilgisayarınızdan ayarlara girerek güvenlik duvarını kapatabilirsiniz. Daha sonrasında dosyanın virüslü olup olmadığını kontrol etmenizde fayda var. Aksi takdirde cihazınıza virüs bulaştırarak dosyalarınızı kullanılmaz hale getirebilirsiniz.Bunları önlemek için bu aşamalara dikkat etmeniz gerekmekte. Bu aşamaları uyguladıktan sonra bu sorunu en iyi şekilde çözebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉