• PAYLAŞ

İş Kıyafeti Tercihinde Yapılan Hatalar?

  • 18/05/2017 - 21:00
  • 0 Yorum
  • 517 görüntüleme

İşe giderken özellikle kadınlar giydikleri kıyafetlere çok fazla özen gösterirler. Bu konuda erkeklerden daha çok sorun yaşadıklarını söyleyebiliriz. Çünkü erkekler için iş kıyafeti bir takım elbiseden ibaret olabilmektedir. Ve uzun süre bu takım elbise onlar için yeterli olacaktır. Ancak kadınlar için durum bundan biraz daha karmaşıktır. İş elbiselerini eğer bir kadın geceden hazırlamazsa sabah kalktığında uzun bir süre bunun üzerinde düşünebilir. O nedenle planlı olmakta faydalı olacaktır. Bir haftalık giysilerini planlayan bir kadın iş yerine giderken daha rahat bir şekilde hazırlanıp evden çıkacaktır. İş kıyafeti tercihinde yapılan bazı hatalar bulunmaktadır. Bu hataların neler olduğunu maddeler halinde açıklamaya çalışalım.

Yapılan Hatalar

Bazı kadınlar iş yerine kendini sanki bir moda ikonu olarak göstermek için mini etek ve straplez kıyafetler tercih etmektedir. Ancak bunun yanlış olduğunu bilmelisiniz. Sıkışık bir masada mailler ile boğuşurken birde dar kıyafetlerin rahatsızlığını hissedebilirsiniz. Özellikle etek boyunun kısa olması iş yerinde yanlış anlaşılmanıza neden olabilir.

Dekolte tercihi gece arkadaşlar ile dışarı çıkarken tercih edilebilir ancak ofis ortamları için dekolte çok mantıklı bir tercih değildir. Özellikle gereksiz yere açık yer bırakılmış giysiler çok kötü bir görüntü oluşmasına neden olabilir. Bu da sizin ofis ortamında ciddiyete alınmamanıza neden olabilir.

Sadece kıyafetlerin görünümü değil saçların görünümü de önemlidir. O nedenle kirli ve saçlı saçlar ile iş yerine gelmek kötü bir kıyafetle iş yerine gelmekle aynı kefede olacaktır. İş yerinde yaşanacak talihsiz durumlar için yedek bir kıyafet bulundurabilirsiniz. Böyle bir şansınız yoksa kir çıkarıcı olarak imal edilen kalemlerden almayı unutmayın.

İç giyimde ofis kıyafetlerinde dikkat edilmesi gereken bir detaydır. Dantelli iç giyim kıyafetleri bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilse de iş yeri için uygun olmayacaktır. Daha çok beden renginize uygun ve dikişsiz olan iç giyim kıyafetlerine yönelmek doğru olacaktır. Kıyafet, saç bakımı ve makyaj iş yerinde bir bütün olmalıdır. Sadece birisinin bile eksik olması sizin adınıza otomatik olarak eksi puan olarak işlenecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉