• PAYLAŞ

Kilitli Android Telefon Nasıl Açılır ?

  • 27/07/2016 - 02:42
  • 0 Yorum
  • 860 görüntüleme

Günümüzde kullanılan elektronik cihazların kullanımı oldukça yaygınlaşması ve her alan da kullanmaya başladığımız çeşitli akıllı cihazlarında çoğalması ile aklımızda tutmamız gereken parolaların da sayısı artmakta. Bir çok parolayı aklımızda tutmaya çalışmak bazı anlarda hangi parola hangi cihazındı sorusunu da beraberinde getiriyor. Günlük yaşantımızda herkesin sıklıkla başına gelen Android işletim sistemli akıllı telefonlarımızın şifrelerini yada hazırladığımız desenleri unutmak yada başkaları tarafından açılmaya çalışırken kilitlenmesi. Bir çok cihazda bu sorundan kurtulmak için bir servise yada alanında uzmanlara başvurmanız gerekmektedir.

Kullandığınız cihaz Android işletim sistemi kullanıyorsa sizler için yaptığımız araştırma sonucunda kilitlenmiş olan cihazınızı nasıl açabileceğiniz hakkındaki detayları derledik.

Android cihaz kullanıcılarının, telefonları hatalı şifre yada desen girmesi sonucu parmak izi koruyucusu engeli ile karşılaştığınız da yapmanız gerekenleri sırası ile uyguladığınız zaman cihazınızı sorunsuz olarak açabileceksiniz.

Android işletim sistemli cihazlarınız da, kilitlenen telefonları veya tabletlerinizi açmak için, Wipe işlemi yapmamız gerekmektedir. Wipe  işleminin yapılması sırasında cihazınızda bulunan tüm bilgiler silinecektir. Cihazınızda bulunan verileri, şifrenizi unuttuğunuz için normal şartlarda da alma imkanınız bulunmuyor. Cihazınızın üzerinde takılı olan SD kart varsa çıkarmanızı öneririz.

Android cihazlarınızın kilidini açmanız için yapmanız gerekenler:

– Android işletim sistemli cihazınızı power tuşuna basılı tutarak kapatın

– Android işletim sistemli cihazınızı kapalı durumda ses açma ve power tuşuna basılı tutarak açın. Bazı Samsung modellerinde bu işlemi yaparken aynı anda Home butonuna da basılı tutmak gerekebilir.

– Bu işlemleri tamamladığınızda Android Recovery menüsü açılacak. Bu esnada dokunmatik ekran çalışmaz olacak sadece ses kısıp açma ve power butonu çalışır. Bu aşamadaki  işlemleri manuel olarak yapacağız menüde ilerlemek için ses açma ve kapama düğmesi seçmek için ise power düğmesine basıcağız.

– Recovery modunda açtığımız cihazımızı Wipe işlemi yapmamız gerekiyor. Bunun için;

– Ekranda bulunan menüden wipe data reset sekmesi > facrorty reset  sekmesi  üzerine gelin ve power tuşuna basarak işlemi başlatın.

– Karşımıza açılan ekrandan ise yaptığımız işlemi kabul etmek amacı ile yes sekmesine gelerek power tuşuna basın.

– Bu işlemleri tamamladıktan sonra cihazınızı yeniden başlatın sorununuz tamamen çözülmüş olacak. Bu işlemi Android işletim sistemli  telefon yada tabletlerde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉