• PAYLAŞ

Kına Gecesi Kıyafeti Nasıl Seçilir?

  • 30/09/2016 - 21:17
  • 0 Yorum
  • 997 görüntüleme

Kına Gecesi Kıyafeti Nasıl Seçilir?

Kadınların hayatlarında özel günler vardır. Bunlardan birisi kına gecesidir. Kendileri için giyinirler ve o düğün akşamına kadar her istedikleri yerine getirilir. O süre boyunca kralın kızı gibi hizmet görürler. Kıyafet tercihlerine çok dikkat ederler. Çünkü hayatları boyunca bu şans bir daha ellerine geçmez. Olabilir, hayatın ne getireceği belli olmaz ancak ilk kına gecesinin yerini hiçbir şey tutmaz. Bu yayınımızda sizlere kına gecesinde giyilecek kıyafetleri tercih ederken dikkat edilmesi gereken noktalar hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu bilgiler ışığında yaklaşan kına gecenizde tercih edeceğiniz kıyafet konusunda aklınızda bulunan sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Kına geceleri bize atalarımdan kalmış bir gelenek olarak biliniyor. Bunun için günümüzde kına gecelerinde genellikle kaftanlar tercih ediliyor. Çok farklı renklerde, şekillerde olan bu elbiselerin çok ilginç özellikleri bulunuyor. Özellikle üzerinde bulunan işlemeler kaftanların birbirlerinden ayrılmasına neden olur. Kaftanlar sembolik olarak görüldükleri için tercih edilmektedir. Ancak son yıllarda modanın da gelişmesi ile birlikte bazı gelin adayları kına gecelerinde farklı elbiseleri tercih edebiliyor. O ana uygun, süslemeleri ile dikkat çeken ağırlıklı olarak kırmızı renk elbiseler tercih ediliyor.

kina-gecesi-kiyafeti

Kına gecelerinde giyilen elbiselere genellikle bindallı denilmektedir. Bu elbisenin rengi çoğunlukla mor renktedir. Kadife kumaştan hazırlanır, üzerlerinde kabartma dal, yaprak gibi şekiller bulunur. Bu kaftanlarına altına genellikle şalvar ya da uzun bir etek giyilmesi tercih edilir. Bu gelinin isteğine göre değişiklik gösterebilir.

Kına gecelerinde tercih edilecek elbise kadar yapılacak makyaja da çok dikkat edilmelidir. Çünkü kına gecesinin asıl amacı gelini ağlatmaktır. Aslında amaç bu değildir ancak herkes bunun için uğraşır ve gelin sonunda kendini tutamaz ve ağlamaya başlar. Bu duruma hazırlıklı olmak için makyajınızı ona göre yapmalısınız. Sade makyaj tercihiniz olmalıdır. Eğer gözyaşlarınız fazla olursa yüzünüz boya küpüne dönüşebilir.

Kına gecesinin kırmızı renkli elbiseler tercih edileceğini unutmamalısınız. Kına gecelerinde elbiselerin yanında kullanılan aksesuarlar olan eşarplar, peçeler, tüllerin renk olarak kırmızıya yakın olmasını tercih etmelisiniz. Ya da kırmızı tonlarında diğer renklerden olmalıdır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉