• PAYLAŞ

Korse Nedir? Nasıl Kullanılır?

  • 01/02/2017 - 23:11
  • 0 Yorum
  • 600 görüntüleme

Korse Nedir? Nasıl Kullanılır?

Çoğu zaman aldığımız fazla kilolardan şikayetçi oluruz. Bu durumdan kurtulmak için imdadımıza çoğu zaman korseler yetişir. Korselerin bilinen zararları başında bel kısmında yaşanan zorlanmalar ve tüm vücut parçaların belirli bir süre sıkışık bir şekilde durması gelir. Buna rağmen bir çok bayan korse kullanmayı tercih eder. Eğer sizde korse kullanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Korse kullanımında kısa vadede fazla kiloların saklanmasını sağlarken uzun vadede doğru kullanımla birkaç beden incelmeye yardım eder. Korse tek başına zayıflatma etkisi göstermez. Sizlere yanlış bilgi vermeyelim. Ancak üretiminde ki detaylar ve kumaşı sayesinde terleme sağlayarak fazla olan yağların yok olmasına yardımcı olur.

Özellikle korse kullanımı özel günlerde sıklıkla tercih edilir. Çünkü bu günlerde bayanlar tek bir elbise giymek isterler. Bu elbiseler tüm vücut hatlarının net bir şekilde görülmesine neden olur. İstenmeyen kıvrımlardan kurtulmak için korse kullanımını deneyebilirsiniz. Belirli bir süre sizin güzel bir vücut ölçülerinize yardımcı olur. Toparlayıcı özelliğe sahip olan korseleri kullanımda tercih etmelisiniz. Eğer zayıflamak için korse kullanmak isterseniz onun için özel olarak üretilen korselere yönelmelisiniz.

Korse kullanılırken dikkat edilmesi gerekenler?

Korse kullanmaya karar verdiğiniz ilk yapmanız gereken amacınızın ne olduğuna karar vermek ve vücut ölçülerinizi çok iyi bilmeniz olmalıdır. Sadece göbek kısmınızı gizlemek istiyorsanız mideye kadar olan şort şekilde satılan korselere yönelebilirsiniz. Giyeceğiniz dar bir elbise ile daha dar bir görünüme sahip olmak için bel inceltici özelliği olan korselere yönelmelisiniz. Bu korseyi kullanırken çok dar korseleri tercih etmemeniz olacak. Maksimum olarak kendi bedeninizden 2 beden küçük korse tercih etmektir. Korsenin size zarar vermesini istemiyorsanız günlük olarak maksimum 8 saat sizler için yeterli olacaktır. Bu süre dolduktan sonra korseyi mutlak çıkarmalı ve bölgenin rahatlamasını sağlamalısınız.

Korseden faydalanmak için doğru tercihi yapmanız önemlidir. Onun için kaliteli korselere yönelmelisiniz. Korseyi ilk kullananlar için rahatsız bir giysi olarak kabul edilebilir. Ancak zaman içerisinde alışarak hem kilo vermenizi kolaylaştırabilir hem de elbiselerinizi rahatça giyebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉