• PAYLAŞ

KOT ELBİSE NASIL KOMBİNLENİR

  • 01/05/2017 - 19:35
  • 0 Yorum
  • 1013 görüntüleme

KOT ELBİSE NASIL KOMBİNLENİR

Basit dokunuşlar yaparak hem şık ve hem de rahat bir tarz yaratmanız için birçok çeşitte kot modelleri bulunmaktadır. Dar kesimli, bol kesimli, açık veya koyu renkli, yırtık veya taşlanmış kot modelleri arasında daha çok hangilerini tercih etmektesiniz? Kot kumaşlardan elbiselerin tercih edilmesinin sebebi bu tür kumaşların rahat olması ve görüntü açısından da şık durmasıdır.

Günlük kullanım olarak bir kot elbise tercih edecek iseniz etek boyu dizlerde olan, bel bölümünden aşağıya doğru kloş bir biçimde inen modeller arasında tercih yapmalısınız. Mevsimlere göre ise bu modellerin renklerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Örnek verilecek olursa çorap ile kışın kullanılan kot elbise koyu renk olarak tercih edilir iken yaz mevsimlerinde çorapsız kot için açık mavi tonlarda tercih yapılması daha uygun olacaktır.

Kışın giyimi tercih edilen koyu renklerde bir kot elbiseyi uygun bir biçimde tamamlamak istersiniz kısa botlar ile uygun bir alt kombin oluşturabilirsiniz. Kot kumaşı her renge uyum sağlama özelliği taşıdığından dolayı bot rengi seçiminde özgür davranabilirsiniz. Klasik renk olarak siyah, kahve gibi renklerden ziyade daha çok dikkat çeken bordo, sarı ve mor botlar tercih edebilirsiniz. Günlük kullanım olarak uygun olan yazlık kot elbiseleri tamamlamak adına ise ayakkabı modelleri arasında tercih yapabilirsiniz. Renk konusunda hür davranarak spor ayakkabı, farklı renklerdeki babet, ipli sandaletler bu kıyafetler adına uygun bir biçimde kombin oluşturur.

Günlük kullanım haricinde daha özel günler için tasarlanmış olan kot elbiseler de yer almaktadır. Bu tür elbiseler dar kesime sahip, yan kısmı veya arka kısmı yırtmaçlı, isteğe bağlı mini veya diz üstü modeller arasında tercih yapabilirsiniz. Bu tür modellerde ise renk seçimini daha çok mevsimlere göre belirlemelisiniz. Bu elbiselere uygun kombin yapmak adına şık stilettolar veya dolgulu topuklu ayakkabılar tercih etmeniz daha uygun olacaktır.

Kot elbiseleri daha şık gösterebilmek adına belirli bölümlerden işlemeler yapılabilir. Örnek verecek olursak son zamanların trendi olarak göğüs bölümünde pullu cepler daha çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

 

 

 

[Toplam:3    Ortalama:2/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉