• PAYLAŞ

Kredi Kartı ile Yurt Dışı Ödemeleri Nasıl Yapılır?

  • 29/07/2016 - 18:48
  • 0 Yorum
  • 724 görüntüleme

Dünya giderek global bir Pazar haline geliyor. Herkes istediği herhangi bir ülkeden ürünü evinde oturduğu yerden sipariş edebiliyor. Bu işlemi yapabilmemiz için belirli başlı şeylere sahip olmamız gerekiyor. En çok da ihtiyaç duyduğum ürün kredi kartının olması paranın aktarılması için gerekiyor. Peki, yurt dışında yaşanan alışverişin yapılabilmesi için ne gibi bir ödeme gerekiyor. Bu yazımızda size yapacağınız ödemelerde gerekli olan yolların neler olduğunu anlatmaya çalışacağız. Ülkemiz dahi e-ticaret sitelerinden alış veriş yapmak için birçok güvenlik engelini aksaksız bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Uluslar arası hizmet veren e-ticaret siteleri müşterilerinin kısa sürede alışveriş yapabilmelerini sağlamak için sürekli olarak yeni yöntemler ortaya çıkarmaya devam ediyor. Sadece sitenin istediği güvenlik onayları değil sizde siteyi aynı onaylara tabi tutmalısınız. Sonuçta birçok kişisel bilginizi siteye vererek alışverişinizi yapacaksınız. Bunun için sitenin size gerçekten güvenlik sağlayıp sağlamadığını öğrenin. Kredi kartınız ile internet üzerinden alışveriş yapmak istediğiniz de ya da yurt dışına çıktığınızda ondan yararlanmak için yapmanız gereken ilk iş bankanızı arayarak kredi kartınızın yurt dışı işlemlere açık olmasını sağlamaktır. Yurt dışı sitelerinden yaptığınız alışverişin limitinin 75 euro’dan fazla olmaması gerekiyor. Eğer fazla olursa gümrük vergisine tabi tutulursunuz.

kredi-kart-ile-yurt-dısı-odemeleri

Şimdi sizlere yurt dışına seyahat ettiğiniz kredi kartınızla yapacağınız ödemelerde nelere dikkat etmelisiniz onları anlatalım. Çok sık olmasa da papağan pos adı verilen bir cihaz yardımı ile kart bilgileriniz kopyalanabilir. Ancak bu işlemin kolay olmadığını söyleyebiliriz. Bu gibi bir durum yaşamamak için kart çekim işlemini gözünüzün önünde yapılmasını isteyin. Eğer o şekilde hareket etmek istemezlerse alışverişten vazgeçin. Seyahat için gittiğiniz ülkede otelinizin ücretini önceden kredi kartı ile ödemeyin. Çünkü bazı ülkelerde kesilecek olan faturanın içinde komisyon bilgileri yazmıyor. Tatilinizin ardından kredi kartı ekstranızda sürpriz ile karşılaşabilirsiniz. Kredi kartı ile yapacağınız tüm işlemlerde yapacağınız işlemin farklılığına göre düşünerek hareket etmeniz çok önemlidir. İnternetten alışverişler için en önemli şey bilgilerinizi verecek olduğunuz sitenin ne kadar güvenli olup olmadığı olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉