• PAYLAŞ

Liposculpture Uygulaması Nasıl Yapılır ?

  • 25/09/2016 - 12:28
  • 0 Yorum
  • 708 görüntüleme

Liposculpture Uygulaması Nasıl Yapılır ?

Yağlı dokunun vücuttan alınarak düzeltilmesi, estetik bakımdan şekil verilmesi anlamına gelen estetik liposculpture operasyonu  bel, sırt, göbek, basenler, bacak içi, diz iç kısımları, çene altı gibi farklı vücut bölgelerinden vakum kullanılarak yağ alınması sonrasında, vücuda estetik olarak şekil verilmesini sağlıyor. Bu teknikle sayesinden artık Liposuction devri kapanıyor diyebiliriz.

liposculpture-nasil-yapilir-4

 

Estetik uzmanları kliniklerde kullanılan liposculpture metodu ile ilgili verdikleri bilgiler: Vücutta bölgesel yağlanma oldukça büyük bir sorun, uygulanan zayıflama diyetlerine veya spora başvurulması bile üstesinden gelinemiyor. Bu tarz durumlarda özellikle vücut kontürüne estetik kazandırmak ve bölgesel olan yağlardan kurtulmak isteyen bireylerin liposculpture operasyonunu önerdiklerini belirtiyorlar.

 

liposculpture-nasil-yapilir-3

 

Liposuction tekniğinden farklı olarak, mikro kanüllerle vücudun belirlenen kısımlarına uygulama yapılıyor. Bu kanüller normal olarak liposuction tekniğinde kullanılan kanüllerden çok daha ince ve bundan dolayı uygulama yapana cerrahın yağ hücreleri üzerine daha fazla hakim olmasını sağlamakta. FDA tarafından yağ ve vücut şekillendirici olarak onaylanmış alan Nutational Infrasonic Liposculpture tekniği, aynı zamanda yağ toplama yaptığı için, uygulamayı yapan cerraha kontrol gücü sağlar. Bu sayede ise pürüzsüz bir vücut şekillendirilmesine olanak sağlar ve aynı zamanda iyileşme süreci oldukça kısalır. Liposculpture uygulamasını dünyadaki saygın olan  merkezlerin tercih ettiğinin altını çizen uzmanlar, bilimsel olarak da onay almış, güvenilir bir teknik  olduğunun da altını çiziyorlar.

 

liposculpture-nasil-yapilir-1

 

Liposculpture tekniğinin sunduğu avantajlara bakıldığında, bu alanda olan bir çok olumsuz yan etkiyi de ortadan kaldırdığını söyleyebiliriz. Yüksek titreşim olması, bir seansta içerisinde daha fazla yağ alınmasını sağlarken, operasyon sonrası yaşanacak olan ağrıyı minimuma indirir, oluşabilecek olan morarma ve şişmeleri azaltır. Vücudunda bölgesel yağ fazlalığı olan tüm bireylerde, kısaca adlandırmak gerekirse liposuction yapılabilecek olan her bölgeye uygulanabilmektedir. Bireylerin uygulama sonrasında yaşadıkları iyileşme döneminde yaşanacak olan sıkıntıları aza indirgemek için, bu tekniğin tercih edildiğinin altını çizelim.

 

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉