• PAYLAŞ

Midi Etek Nedir? Nasıl Giyilir?

  • 06/02/2017 - 22:38
  • 0 Yorum
  • 595 görüntüleme

Midi Etek Nedir? Nasıl Giyilir?

Günlük giyimde önemli bir yeri olan ve kadınların vazgeçemedikleri bir parçadır. Çok sayıda farklı modeli ve boyu bulunmaktadır. Midi etekler için ara boya sahip diyebiliriz. Mini eteklerden uzun, topuklara gelen eteklerden kısadır. Günümüzde her bayan tarafından tercih edilen bir etektir. Tercih edilme nedenlerinin başında giyen bayanı uzun göstermesi gelmektedir. Bu kadar çok ilgi görmesi nedeniyle moda dünyasında söz sahibi olan tüm markalar tarafından her yıl düzenli olarak kreasyonlarda yer verilir. Genelde diz altında biten midi etekler son yıllarda adını giderek daha fazla duyurmayı başarmıştır. Spor ve klasik olmak üzere çok farklı modelleri vardır. Şimdi midi etekleri giyerken dikkat edilmesi gerekenlere değinmeye çalışalım.

Midi etekler nasıl giyilir?

Midi etek giymek isteyen bir bayanın öncelikte vücut yapısını çok yakından bilmesi gerekiyor. Kısa boylu bir bayansanız ve midi etek giymek istiyorsanız beli yüksek olan modellere yönelmeniz gerekiyor. Bu etekle birlikte bluzlarınızı ve gömleklerinizi rahatça kullanabilirsiniz. Kısa boylu olmanın dezavantajını ortadan kaldırmak için tercih edeceğiniz ayakkabıya dikkat etmelisiniz. Örneğin bilek kısmı açık olan stiletto bir ayakkabı sizin için uygun olacaktır. Bu etek uzun boylu bayanlar için var olmuştur diyebiliriz. Çünkü neredeyse tüm modelleri uzun boylu bayanlar tarafından tercih edilebilir. Üst elbise olarak istediğiniz tercih edebilir ve ayakkabı tercihinizde özgür davranabilirsiniz.

Midi etek kombinleri nasıl yapılır?

Çok farklı modellere sahip midi etekler vardır. Çan şeklinde olanı günümüzde en modern olanı ve en sık tercih edilenidir. Bu tercihin üzerine büstiyer rahatlıkla giyilebilir. Bu ikili sizi olduğunuzdan daha zarif gösterecektir. Dar midi etekler ile daha çok kalem eteklere benzetilmektedir. Diğer modellere göre çok da rahat değildir. Bu çeşitte daha çok keten, pamuklu ve teri kumaşlar tercih edilir. Bu modelde düğmeli ya da kemerli çeşitleri de bulunabilir.

Bu eteklerle en çok klasik kabul edilen bluzlar, salaş gömlekler kullanımını tercih edebilirsiniz. Ayakkabı tercihlerinizi ise babet, stilette ve converse gibi modellerden yana yapabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉