• PAYLAŞ

Minimalist Giyim Tarzı Nasıl Yapılır?

  • 25/09/2016 - 19:22
  • 0 Yorum
  • 1375 görüntüleme

Minimalist Giyim Tarzı Nasıl Yapılır?

Giyiminize ve kuşamınıza dikkat etmek güzelliğinizi ön plana çıkarmak için çok önemlidir. Günümüzde çok sayıda giyim tarzı bulunuyor. Bu tarzlar arasından mutlaka beğendikleriniz ve o şekilde giyinmek istedikleriniz olacaktır. Ancak bu tercihiniz konusunda çok dikkatli ve detaycı davranmanız gerekiyor. Çünkü her giyim tarzı size uyum sağlayamayabilir. Burada önemli olan karakterinizi ve fiziğinizi istediğiniz şekilde ön plana çıkaran giyim tarzını bulmanız olacaktır.

minimalist-giyim-tarzi-nasil-yapilir

Bu yayında sizlere sadeliği seven ve yalın bir insan halini tercih edenler için tercih edilebilecek minimalist giyim tarzı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Bu giyim tarzını tercihi eden renkli kişiliğe sahip birisi kendini gerçek anlamda ifade etmekte yanlış tercih yapmış demektir. Bildiğiniz gibi insanların kendilerine özgün bir duruşları vardır. Duruşlarından, konuşmalarından ve davranışlarından onların nasıl birer insan olduğunu anlayabiliriz. Bu saydıklarımız arasına giyimi de eklemeliyiz. Minimalist giyim tarzını tercih eden insanların en çok sevdikleri özellik maskülen bir tarzla harmanlanan dikkate değer bir giyim tarzı olmasıdır.

Minimalist Giyim Tarzının Tarihi?

Modanın çok hızlı bir şekilde hızlandığı zamanlar olan 1960’li yıllarda ilk defa kendisini gösteren bir giyim tarzı olarak biliniyor. Ortaya çıkmasının ardından dünya çapında kısa sürede birçok kişi tarafından tercih edilen bir giyim tarzı olmayı başarmıştır. Çünkü insanların arasında mutlaka sadeliği ve sessizliği tercih edenler olacaktır. Giyen kadınların aynı zamanda zarif ve güzel bir görünüm elde etmelerine de yardımcı olmaktadır.

Minimalist Giyim Tarzında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her giyim tarzında olduğu gibi bunda da en dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Amaç yalınlık olduğu için tek renk giyinmek önemlidir. Dekolte tercih edilmez hatta hiç kullanılmadığını söyleyebiliriz. Mütevaziliği tercih eden insanlar tarafından tercih edilir. Bu giyim tarzında en önemli detay giyilen kıyafetlerde ki kumaşın kalite bakımından yüksek olmasıdır. Tercih edilen aksesuarlarda ve detaylarda asimetrik kesim sıklıkla tercih edilmelidir. Tercih edilen elbiselerin en dikkat çekici özelliği vücudu çok sarmaması ve hatların ortaya çıkarılmamasıdır. Bol ve dökümü olan elbiseler tercih edilmektedir.

[Toplam:1    Ortalama:1/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉