• PAYLAŞ

NetFlix Nedir? Nasıl Kullanılır?

  • 28/07/2016 - 16:53
  • 0 Yorum
  • 779 görüntüleme

İnternet her geçen gün giderek büyüyen bir yapısı ile her şeyi içine almaya kararlı bir şekilde ilerliyor. Bu konuda en çok tedirgin olması gerekenler televizyon kanallarının olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. En çok da dizi yayınında iddialı olan televizyon kanallarını internette ki yasal en büyük rakibi olarak NetFlix’i söyleyebiliriz. Ülkemizde bu yıl içerisin de yayın yapmaya başaran uygulama ilk olarak 1997 yılında üye alımına başladı. Amacı internet üzerinde yayın yapan bir uygulama meydana getirmekti ve 2009 yılına geldiğinde bu konuda büyük bir ilerleme sağladığı. 10 milyon üye sayısı ve 100 binden fazla içerik ile bulunmaz bir yayın organı haline geldi.

netflix-nedir

2014 yılında uygulamaya üye olanların sayısı 50 milyonu geçti. 2016 yılına kadar belirli başlı ülkelerde yayın yapan internet sitesi alınan karar ile birlikte ülkemiz dahilinde 100’den fazla ülkeye aynı anda yayın yapmaya başladı. Netflix’in içerisin de sadece oraya özgü dizilere ulaşabilirken aynı zamanda diğer film ve dizileri de bulma şansına sahipsiniz. Peki, Netflix’e nasıl üye olabilirsiniz ve filmleri nasıl izlersiniz kısaca bunları anlatarak internet sitesini sizlere daha yakından tanıtalım. Uygulamanın internet sitesine girdikten sonra kolayca siteye üyelik kaydı oluşturabiliyorsunuz. Finish Sign Up butonuna bastıktan sonra karşınıza üyelik tipinizi belirlemeniz için üç seçenek gelecek. Bu seçenekler Basic, Standart ve Premium seçeneklerinden birisini tercih edebilirsiniz.

Bu paketlerin içerisinde farklı uygulamalar var ve ödediğiniz aylık ücrete göre o uygulamalardan yararlanabilme şansını sizlere tanıyor. Tavsiye edilen Standard paket olarak karşınıza çıkıyor. Üye olduktan sonra 1 ay süre ile sitenin sunacağı hizmetleri ücretsiz olarak kullanabileceksiniz. Kredi kartı ya da paypal hesaplarınız ile ödemeniz gereken üyelik miktarını ödeyebilirsiniz. Standart paketin aylık ödemesi 9 Euro olarak belirlenmiş yaklaşık olarak 30 lira civarı bir bedel ödemeniz gerekiyor. Üyelik kaydınız bittikten sonra NetFlix’e giriş yapabilirsiniz. En çok merak edilen sorulardan birisi altyazı desteğinin olup olmadığı yönünde oluyor. Türkçe alt yazı desteği Netflix üzerinde bulunmaktadır. Kaliteli dizilerin hepsini içinde barındıran büyük bir hazinenin kapılarını size açıyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉